медіа

The Washington Post закриває книжкову редакцію Book World

06.02.2026

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американська газета The Washington Post у межах масштабних скорочень припиняє роботу книжкової редакції, зокрема розділу Book World, який упродовж десятиліть був одним із ключових майданчиків літературної критики у США. Про це повідомляють медіа The Guardian та LitHub.

Редакція газети оголосила про звільнення близько третини працівників.

 

Під час внутрішньої зустрічі головний редактор видання Метт Мюррей назвав рішення «стратегічним перезавантаженням», пояснивши його падінням передплат і складною конкуренцією на медіаринку.

 

Окрім книжкового напряму, газета також скорочує спортивну редакцію, значну частину міжнародних відділ (влючно з репортарами, які висвітлють російсбко-українську війну) та щоденний новинний подкаст. Надалі The Washington Post планує зосередитися на темах національної безпеки, а також на висвітленні науки, медицини, технологій, клімату та бізнесу.

 

Книжковий розділ Book World існував із 1970-х років, він виник після Вотергейтського скандалу.

 

У 2022 році багаторічний редактор розділу Майкл Дірда згадував, що в перші роки роботи секції саме тут підтримували й відкривали авторів, які згодом стали ключовими фігурами світової культури. «Щопонеділка співробітники Book World збиралися, щоб обговорити зміст наступного випуску, сперечатися про те, що має бути на обкладинці, і, обговоривши можливі книги для рецензування, нарікати, що видавнича справа вже не та, що колись», — пригадував він.

 

Як повідомлялося, у 2025 році українська редакція «Радіо Свобода» була змушена скоротити мовлення через фінансові труднощі. Від початку нової фази російсько-української війни до 2024 року закрилися понад 300 українських медіа.

 

Чільне ображення: Zack Rosebrugh for The Washington Post