Календар подій

Триває конкурс документальної прози «Українці в Польщі: історія порятунку»

Інститут літератури проводить конкурс документальної прози «Українці в Польщі: історія порятунку».

«Українці в Польщі: історія порятунку» — це літературний конкурс на правдиву історію, що документує досвід українців, які стали біженцями внаслідок війни в Україні і знайшли притулок у Польщі.

 

Розповідь може мати жанр журнальної статті, щоденника, мемуарів, есе чи нарису, а також містити елементи різних жанрів. Однак, незалежно від форми, розповідь повинна мати заданий конкурсом зміст. Ця стандартизація необхідна, оскільки історії будуть не тільки предметом літературного захоплення, але й соціологічного аналізу.

 

Організатор конкурсу усвідомлює, що деякі оповідання будуть написані людьми, які не є професійними письменниками, тому пропонує важливі елементи тексту, які роблять історію більш привабливою.

 

Розповідь має бути цікавою, написаною яскравою літературною мовою, з використанням засобів образності, для чого найкраще змальовувати конкретні ситуації і випадки, а не загальні міркування.

 

Читачеві важливо отримати конкретну інформацію, дізнатися про індивідуальні долі як персонажів, так і авторів. Ви можете розповісти як про власний досвід, так і про досвід ваших друзів.

 

У творі радять розповісти про:

  • Життя до війни;
  • Військові оповідання;
  • Взаємна картина;
  • Відносини.

 

Формальні вимоги до тексту:

  • оригінальний текст українською мовою, обсягом не більше 18 000 знаків з пробілами, надісланий у вигляді файлу з розширенням .rtf, .odt, .doc або .docx.
  • назва файлу має бути структуровано за такою схемою: «Прізвище. Ім’я. Назва твору».

 

Конкурс триває до 15 жовтня.

 

Заявки варто надсилати на електронну адресу: konkurs.ukraina@instytutliteratury.eu.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект