Календар подій

Триває проєкт «Читання Молодого Міста»

У Львові започаткували проєкт «Читання Молодого Міста», який триватиме до 31 серпня. 

«Цьогоріч ми вирішили реалізувати проєкт «Читання Молодого Міста», який є програмою підтримки авторів та авторок початківців, спільно, адже в нас схоже минуле і ми не хочемо, аби реалії, в яких зараз перебуває Українське суспільство, дійшли до Вільнюса», — розповідають організатори проєкту.

 

Девізом проєкту обрали «Дорога до Свободи», щоб «окреслити червоні лінії того, що зараз для України та Литви, Львова та Вільнюса є свобода. Символом цього окреслення для нас став вірш Василя Стуса — видатного українського поета з Донецька, який усе своє життя відстоював свою свободу, торуючи шлях до неї для наступних поколінь. Ми переконані, що «дорога до свободи» є спільною і для литовського, і для українського, і для інших народів, які торують свій шлях у велику Європейську родину».

 

Торуй свій шлях — той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе як побратим

 

Організатори пропонують написати короткий прозовий твір — рефлексії на теми війни в Україні та Дороги до Свободи. Надісланий текст розглядатимуть журі — Анастасія Левкова, Остап Сливинський та Петро Яценко. Вони оберуть найкращі роботи та дадуть авторам декілька порад, що допоможуть покращити текст.

 

Учасниками можуть бути літератори та літераторки, що визначають себе як автори-початківці, незалежно від віку, в арсеналі яких за минулий календарний рік накопичилось не більше 5 (п’яти) опублікованих робіт. Текст має бути україномовним, обсягом до 1500 слів.

 

Фіналісти конкурсу отримають можливість публікації у альманасі «Читання Молодого Міста» та переклад твору-конкурсанта литовською мовою.

 

Реєстрація на конкурс за посиланням. 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект