Календар подій

Триває виставка «О.Ірванець. Неповне зібрання творів»

До 2 лютого у Рівненському обласному краєзнавчому музеї проходить виставка, яка присвячена творчості Олександра Ірванця, українського поета, прозаїка, драматурга і перекладача.

Поет народився 24 січня 1961 року у Львові. Виростав у Рівному. Закінчив 8 класів Рівненської СШ № 18 (1976), Дубенське педагогічне училище (1980) та Літературний інститут імені Горького (Москва, 1989). Після випуску із педагогічного училища кілька років вчителював (1980-ті роки).

 

17 квітня 1985 разом із Юрієм Андруховичем та Віктором Небораком заснував літературне угруповання Бу-Ба-Бу. Підскарбій Бу-Ба-Бу.

 

З 1993 року постійно мешкає в Ірпені під Києвом. З початку 2000-х працює в драматургії та прозі. Автор понад двох десятків книг та численних публікацій у часописах і альманахах Європи й Америки. П’єси Олександра Ірванця були поставлені у різних країнах, зокрема у Німеччині, Україні та Польщі.

 

Є членом білоруського ПЕН-клубу, Українського ПЕН, героєм пісні гурту ВІА «ОВВА».
Одружений з художницею Оксаною Цюпою.

 

На виставці представлені насамперед художні твори рівненського письменника, зокрема всі наявні на сьогодні видання відомого роману «Рівне/Ровно» — чотири в Україні; а також переклади цього роману білоруською, польською, сербською, німецькою мовами.

 

Окремі книжки та колективні антології і збірники з творами Олександра Ірванця виходили у США, Німеччині, Австрії, Словенії, Хорватії, Сербії, Чехії, Словаччині, Швеції. Також Олександр Ірванець має в своєму 11 книжок перекладів з російської, білоруської та польської мов — ці видання теж увійшли до експозиції виставки, як і численні журнальні публікації в різних країнах Європи, каталоги та програми різноманітних літературно-мистецьких заходів, у яких брав участь Олександр Ірванець . Окремо представлені кіно- та театральні афіші, інші пам’ятні предмети, пов’язані з творчою діяльністю рівненського письменника.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект