Календар подій

У Австрії надають допомогу українським митцям-біженцям

У Австрії створений спеціальний бюджет фінансування на 300 000 євро: «Офіс Україна – притулок для українських художників» у співпраці з громадянським суспільством у Музейному кварталі. 

Федеральне міністерство мистецтва, культури, державної служби та спорту разом з акторами громадянського суспільства та сцени мистецтва та культури бажає висловити солідарність з митцями України.

 

Управління культури виділяє спеціальне фінансування у розмірі 300 000 євро на гранти на роботу та фінансування проєктів для українських митців.

 

Крім того, координаційний офіс «Офіс Україна. Притулок для українських художників» створений для українських художників. Він служить платформою для координації різноманітних громадянських суспільств та інституційних ініціатив, а також є зв’язком між установами Австрії та працівниками культури з України.

 

Державний секретар з питань мистецтва і культури Андреа Майєр зазначає:

 

«Населення України зараз переживає військову агресію, якої давно не бачили в Європі – масове порушення міжнародного права проти суверенної держави.

З українцями у нас більше спільного, ніж територіальна наближеність. Ми поділяємо фундаментальні демократичні цінності: від особистої свободи і свободи вираження поглядів до свободи мистецтва. Тому це боротьба між авторитарним режимом і демократичним суспільством. Люди в Україні страждають у ці важкі дні, але в той же час не можна забувати, що атака спрямована і на нас.

Вільне заняття мистецтвом і культурою є не лише індикатором і рушійною силою, а й самою сутністю демократичних суспільств. Тому на цьому етапі ми підтримуємо, серед іншого, художників-біженців, які є особливо вразливими під час війни, і таким чином даємо їм можливість безпечно жити та працювати в Австрії. Наша відповідальність – реалізувати солідарність з Україною на всіх рівнях».

 

«Офіс Україна. Притулок для українських художників» матиме центральний контактний пункт у Музейному кварталі у Відні, з офісами зв’язку у федеральних землях, зокрема в Граці та Інсбруку.

 

З п’ятниці, 4 березня 2022 року, офіс буде доступний для людей із культурного середовища України, які шукають допомоги як онлайн, так і на місці як посередник чи координаційний офіс.

 

Крім того, буде створено окремий контактний пункт, щоб мати можливість цілеспрямовано обробляти запити: ukrainehilfe@bmkoes.gv.at

 

Контакти «Офіс Україна. Притулок для українських художників»: office@artistshelp-ukraine.at

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект