Календар подій

У день народження Лесі Українки стартує виставка сценографії до її вистав

У Києві відкриється виставка сценографії до вистав Лесі Українки. Працюватиме в Музеї актриси Марії Заньковецької. У рамках виставки також планується освітня програма.

Леся була вірною посестрою актриси Марії Заньковецької. І хоч не довелося Заньковецькій зіграти у виставах за Лесиними творами, вони спілкувалися і шанували одна одну. А сценічне життя Лесиних творів вже налічує більше ста років. Для будь-якого театру та творчого колективу твори Лесі Українки: «Лісова пісня» (1911) та «Камінний господар» (1912) в першу чергу, «Блакитна троянда» (1896), «Одержима» (1901), «У катакомбах» (1905), «Кассандра» (1907), «Бояриня» (1910), «Оргія» (1913) завжди стають етапними.

 

Організатори вирішили зазирнути в сценічні простори Лесі й показати її творчість через призму театральних вистав.

Режисерсько-сценографічні концепти з минулого по сьогодення збереглися завдяки творчості сценографів у ескізах, малюнках та макетах. Вас зустрінуть роботи Анатоля Петрицького, Матвія Драка, Федора Нірода, Мирона Кипріяна, Михайла Френкеля, Данила Лідера, Олени Богатирьової.

 

Твори Лесі трансформувалися у сценічні варіанти різних стилів, форм та жанрів. Виставку доповнюватимуть світлини різних років, з яких на нас сьогоднішніх дивляться неперевершені Мавки, Русалки, Кассандри…

 

Кураторка виставки: Лілія Бевзюк-Волошина.

 

Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект