Антуан де Сент-Екзюпері

У Франції вперше видали листування Екзюпері з дружиною Консуело

11.05.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Франції вперше опублікували любовні листи письменника Антуана де Сент-Екзюпері та його дружини Консуело Сунцин, яка стала прототипом Троянди. Багато років їх не могли видати через конфлікт між спадкоємцями. Про це повідомляє The Guardian.

 

Листування вийшло друком у видавництві Gallimard.

 

«Колись кохання надихнуло письменника на написання найвизначнішого зі своїх творів. Тепер читачі зможуть ближче дізнатися про ту, що так сильно вплинула на його життя», — йдеться у матеріалі.

 

До книжки потрапили понад 160 листів і телеграм, десятки ескізів, фотографій та пам’ятних нотаток.

Як підкреслює The Guardian, шлюб між похмурим, доброзичливим авантюристом, французьким аристократом та гострою на язик художницею з Латинської Америки був дуже бурхливим.

 

«Консуело, дорога моя, ти не розумієш, як сильно ти змушуєш мене страждати», — писав він якось.

 

«Я плачу від емоцій, так боюся бути вигнаною з вашого серця», — відповідала вона.

 

Вони безліч разів розривали стосунки та сходилися знову.

 

Як каже біограф Ален Вірконделе, Консуело мала бурхливий темперамент та була дуже депресивною. Її численні зради були не ознакою легковажності, а неможливістю впоратися з власними емоційними проблемами.

 

Проте, як свідчить один з останніх листів Екзюпері, він пробачив їй все.

 

«Консуело, від усього серця дякую за те, що ти моя дружина. Якщо мене вб’ють, мені буде кого чекати, щоб бути разом у вічності», — писав він.

 

Сент-Екзюпері зник під час розвідувального рейсу на Корсику у липні 1944 року. Жодних доказів авіакатастрофи не було, поки 1998 року місцевий рибалка не витягнув з річки срібний браслет з іменами письменника та його дружини, який той носив до останньої хвилини. Рештки літака знайшли 2000 року.

 

«Маленький принц» — легендарна казка-притча французького авіатора, поета та героя війни Антуана де Сент-Екзюпері, яку вперше опублікували 1943 року. Відтоді цей твір переклали 450 разів та продали понад 200 мільйонів офіційних примірників у всьому світі.

 

Значна частина історії пов’язана з таємничою Трояндою — делікатною та вимогливою.

 

Реальною Трояндою в житті Сент-Екзюпері була Консуело Сунцин, художниця із Сальвадору, яка вийшла заміж за письменника 1930 року. Це зрозуміло після прочитання найпершого листа, який Сент-Екзюпері написав тоді ще майбутній дружині:

 

«Був маленький хлопчик, який знайшов скарб. Але скарб був занадто гарним для дитини, чиї очі не знали, як його зрозуміти, а руки не знали, як його тримати. Тож дитина засмутилася».

 

Нагадаємо, у Франції до 150-річчя культового письменника Марселя Пруста вийдуть друком раніше неопубліковані рукописи автора під назвою «Сімдесят п’ять сторінок».

 

Як повідомлялося, неопублікована збірка текстів про Середзем’я Дж. Р.Р. Толкіна вийде друком у 2021-му році.

 

Чільна: franceculture.fr