ArtHuss

У Франції вийшла книжка про українське мистецтво ХХ–ХХІ століть

31.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Парижі, у центрі Помпіду, відбулася презентація книжки  української кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.». Про це повідомляє сама авторка на своїй сторінці у Facebook.

«Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.» — спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент — на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя. Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії.

 

На сайті видавництва ArtHuss зазначається, що у дослідженні поданий короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.

 

Видання здійснено у межах ґрантового проєкту міжнародної співпраці Українського культурного фонду в тристоронньому партнерстві між ініціатором та координатором проєкту Zenko Foundation, а також видавництвами ArtHuss (Київ, Україна) і Nouvelles Éditions Place (Париж, Франція).

 

 

Книжка вийшла відразу у двох мовних варіаціях – перший наклад видання вийшов українською мовою у Києві та французькою мовою у Парижі. Його планують безкоштовно передати у культурні інституції та бібліотеки по всій Україні та Франції.

Як відомо, видавництво Nouvelles Éditions Place, яке стало французьким партнером проєкту, публікує літературу культурологічного, мистецького та філософського характеру, а також розповсюджує її окрім спеціалізованих магазинів та онлайн-платформ у книжкових крамницях провідних французьких арт-центрів, музеїв та галерей.

 

Аліса Ложкіна – українська кураторка, арт-критикиня. Працює у галузі сучасного образотворчого мистецтва з 2002 року. У 2010 році очолила журнал ART UKRAINE, головною редакторкою якого була до листопада 2016-го. У 2013-2016 роках була заступницею генерального директора з музейної та виставкової діяльності Мистецького Арсеналу, згодом співпрацювала з інституцією як кураторки. Керівниця низки великих міжнародних та вітчизняних мистецьких проєктів.

 

Раніше повідомлялося, що на Франкфуртському книжковому ярмарку презентували англомовну збірку есеїв українських авторів Ukraine in Histories and Stories: Essays by Ukrainian Intellectuals.

 

Читайте також: 5 видань, яким допоміг з’явитися Український культурний фонд

 

Фото: Аліса Ложкіна, ArtHuss