Календар подій

У Київському метро показуватимуть українське кіно

На станціях метро, які нині кияни використовують як укриття, показуватимуть українське кіно.

У київському метро показуватимуть кіно українського виробництва. Влада столиці сподівається, що це зможе морально підтримати киян у скрутні часи.

 

Ініціатором ідеї виступив Департамент культури КМДА та державний кіноархів «Довженко-Центр».

 

До програми кінопоказів увійдуть кінострічки різних жанрів та епох. У київському метрополітені можна буде побачити сучасні фільми або стрічки ВУФКУ («Найкращі вихідні» або «Зірки з обміну»).

 

Підбірка орієнтована на аудиторію різного віку та кінематографічних уподобань – для маленьких глядачів організатори підготували анімаційні стрічки, а також комедії та фестивальне кіно для молоді та дорослих.

 

«Останні два тижні українці живуть у справжньому пеклі. Київ живе повідомленнями про повітряну загрозу, замість опери – слухаємо звуки ППО, а українські кінопрем’єри замінили на постійний скролінг стрічки новин. Наша місія як працівників культури – не лише зберегти культурні цінності, а й посилити дух мешканців Києва, що заради безпеки ночують у метро», – зазначила директор Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

 

Крім «Довженка-центру» фільми в метрополітені будуть показувати й інші кінокомпанії, такі як Film.ua та Артхаус Трафік. До програми можуть приєднуватися інші члени українського кіноринку.

 

Покази заплановані на 14 станціях, а на сьогодні працюють лише на п’яти:

«Сирець», «Дорогожичі», «Лук’янівська», «Площа Льва Толстого» та «Дружби народів».

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект