Календар подій

19.12

Львів

16:00 вулиця Івана Франка, 150/152

У Львові відбудеться лекція Тараса Пастуха «Оповіді листів Олега Лишеги»

У Львові в межах циклу зустрічей «ВіКо: ВІдкриті КОлекції» — розмов з дослідниками, музейниками, архівістами й колекціонерами про невідомі джерела, знахідки, відкриття та людські історії, пов’язані з ними — відбудеться лекція дослідника Тараса Пастуха «Оповіді листів Олега Лишеги». Організатор події — Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка (Дім Франка).

Як зазначають у Домі Франка, лекція професора кафедри української літератури ЛНУ ім. І. Франка, завідувача відділу української літератури Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича Тараса Пастуха розповідатиме про епістолярій людини-легенди, автора відомих віршів «Поки не пізно – бийся головою об лід» та «Коли вам так забігло погрітись» Олега Лишеги.

 

Олег Лишега є однією із найбільших загадок в українській літературі другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Він творив дивовижну поезію і поетично мешкав на цій землі. Його поетика дивна, химерна і захоплююча. Вона передбачає забирання всього зайвого і оприявлення серцевинного, сутнісного, важливого. Тому Лишега прагнув, аби його тексти були позбавлені індивідуалістичних прикмет, аби вони були написані просто «людиною з Тисмениці». Це ж стосується не лише поезії, але й драматургії та прози письменника.
Листи Олега Лишеги дають змогу трохи наблизитися до таємниці його творення, відчути її, але не розгадати. Епістолярій відображає геній поета і водночас показує «людське, надто людське» — час, в якому Олег Лишега творив, удари долі, які він витримував, схильності душі, які впливали на його життєвий шлях.
Вхід на лекцію вільний.

Читайте також: Непобачена вічність: як писав і яким запам’ятався Олег Лишега

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект