Київ

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

12.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 

Відлиті у повнорозмірні форми літери розмістили на станції.

 

 

 

«Один напис має 26 символів і потребує часу для правильного та якісного монтажу. Крім того, такі роботи можуть проходити лише вночі, коли відсутні рух поїздів та напруга на контактній рейці. Загалом для перейменування цієї станції виготовили 104 символи. Вага однієї літери становить близько 3 кг. Крім того, назва станції “Площа Українських Героїв” є найдовшою серед інших назв станцій столичної підземки», — повідомили на сайті КМДА.

 

Богдан Гдаль розповів, що працювати над шрифтом для станції, що раніше називалася іменем Льва Толстого, він почав 2023 року задовго до офіційного затвердження нової назви, але з розумінням, що вона буде затверджена.

 

Повністю прочитати історію створення шрифту для «Площі українських героїв» можна тут.

 

«Шрифти на різних станціях — це зріз епох, етапів розвитку метрополітену. Перші станції метро оформлені сталінською антиквою з москви. Потім вже були деякі місцеві експерименти, як от спроба створити фірмовий геометричний шрифт синьої гілки. Кожен архітектор вносив щось своє. В цифрову еру на деяких станціях все робили абияк, і брали перше, що потрапляло під руку — наприклад, Arial. Це окреме дослідження що з цим робити, і куди рухати», — каже дизайнер.

 

Як повідомлялося, раніше Богдан Гдаль пропонував змінити російський шрифт «Іжиця» на зупинкових павільйонах України.

 

Читайте також: Як створювали шрифти для перейменованих станцій київського метро

 

Зображення: фейсбук-сторінка Богдана Гдаля