російсько-українська війна

У РФ ухвалили закон про покарання за «фейки», який передбачає до 15-ти років ув’язнення

04.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держдума Росії ухвалила закон про «фейки», який передбачає від 10 до 15 років ув’язнення за поширення неправдивої, на думку влади РФ, інформації. Закон отримав одностайну підтримку депутатів.

Закон передбачає: 

 

  • за свідомо неправдиві фейки – штраф від 700 тисяч до 1,5 мільйона рублів або до 3 років колонії;
  • за свідомо неправдиві фейки (від посадових осіб, організованої групи, зі штучно створеними доказами або за мотивами ненависті чи ворожнечі) – штраф від 3 до 5 мільйонів рублів або від 5 до 10 років ув’язнення;
  • за свідомо неправдиві фейки, які спричинили тяжкі наслідки, – від 10 до 15 років позбавлення волі;
  • за заклики не використовувати російські війська для захисту інтересів Росії (якщо порушник вже притягався) – штраф від 100 тисяч до 300 тисяч рублів або до 3 років колонії;
  • за заклики, що спричинили тяжкі наслідки, – штраф від 300 тисяч до мільйона рублів або до 5 років ув’язнення;
  • за заклики до санкцій проти Росії (якщо порушник уже притягався) – штраф до 500 тисяч рублів або до 3 років позбавлення волі.

 

Суд може призначати штраф до 1,5 мільйонів рублів, виправні роботи терміном до року або примусові роботи терміном до трьох років. Штрафи передбачено й за заклики до масових протестів. 

 

«Хотілося би, щоби всі розуміли і суспільство розуміло – що це ми робимо для того, щоби захистити наших солдатів, офіцерів, щоби захистити правду», – заявив спікер Держдуми В’ячеслав Володін. 

 

Раніше повідомлялося, що у РФ заблокували низку російських і закордонних ЗМІ, у тому числі закрили телеканал «Дождь» та ліквідували радіостанцію «Эхо Москвы». 

 

Джерело: Держдума Росії