російські видавництва

У росії назріває паперова криза та стрімке подорожчання книжок

13.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російський книжковий союз надіслав до міністерства цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій РФ прохання скасувати митні збори для ввезення паперу та поліграфії. Про це повідомляють російські ЗМІ.

 

Російські видавці закликають тимчасово скасувати митні збори на ввезення крейдованого паперу, запровадити субсидування зниженої кредитної ставки на оновлення технічної бази для поліграфічних компаній та скасувати митні збори для ввезення поліграфічного обладнання. 

 

Російський книжковий союз вважає, що ці заходи необхідні, щоб уникнути різкого зростання собівартості книжок внаслідок збільшення витрат на імпортні матеріали та подальшого зростання дефіциту поліграфії. 

 

Російські видавці побоюються подальшого зростання собівартості їхньої продукції на тлі кризи в росії. Виробники паперу на тлі стрімкого падіння рубля вже фіксують ціни в умовних одиницях, а друкарні готуються підвищити їх на 15-20% через нестачу потрібних компонентів. 

 

Президент російської видавничої групи «Ексмо-АСТ» Олег Новіков повідомив, що зростання собівартості книжок з початку року досягло 30%. Він додав: «Ми не можемо дозволити собі так само стрімко підіймати ціни на книжки, їхнє подорожчання для кінцевого споживача вже склало понад 20% стосовно минулого року. Це неминуче веде до зниження читацького попиту та купівельної активності». 

 

Перебої з постачанням хімічних реактивів вже поставили на паузу виробництво офсетного паперу під маркою Svetocopy. Російські видавці побоюються, що це може статися із виробництвом паперу для книжок.

 

Нагадаємо, раніше російські діячі книжкової сфери виступили проти російського повномасштабного вторгнення та закликали його припинити.

 

Читайте також: Кримінальне чтиво: як книжковий ринок відреагував на обмеження росліту?

 

Джерела: Коммерсантъ, Фонтанка