пропаганда рф

У росії підірвали автівку з письменником-пропагандистом Захаром Прилєпіним

06.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Нижньогородській області росії підірвали автівку з російським пропагандистом, бойовиком і письменником Захаром Прилєпіним. Про це повідомили російські пропагандистські ЗМІ, а згодом підтвердив губернатор Нижньогородської області Глєб Нікітін.

Прилєпін їхав на автівці Audi Q7. Внаслідок вибуху водій загинув на місці. Прилєпін важкопоранений, має пошкодження ніг.

 

Відповідальність за замах на життя Прилєпіна взяв український і кримськотатарський партизанський рух «Атеш». Рух створили восени 2022 року у Криму. До руху входять українці, росіяни та кримські татари. За їхніми словами, учасники «Атеш» мобілізувалися до російської армії, щоб руйнувати її зсередини.

 

Захар Прилєпін — російський письменник, пропагандист та політик. У 2014 році підтримав окупацію Криму, потім долучився до лав бойовиків терористичних угруповань «л/днр». Спочатку він їздив на окуповані території України з пропагандистськими акціями, а 2016-2018 роках воював у складі збройних формувань так званої «днр». Був «радником»  вбитого ватажка «днр» Олександра Захарченка.

 

«Усе, що ми робили [на Донеччині] — це просто повне галіме свавілля. Те, що ми витворяли», — заявляв він. За словами Прилєпіна,  який також був «заступником командира батальйону спецпризначенців по роботі з особовим складом „армії днр“», батальйон вбивав українців «у великих кількостях».

 

У 2019 році Прилєпін створив громадський рух «За правду», а у лютому 2021 року став співголовою партії «Справедлива росія — Патріоти — За правду».

 

У січні 2022 року уклав контракт з росгвардією і знову брав участь в російсько-українській війні як російський бойовик.

 

Як відомо, 2018 року Прилєпін потрапив у список осіб, які загрожують нацбезпеці України.

 

Читайте також: Жириновський і Прилєпін: які автори 2020-го не доїхали з РФ в Україну

 

Чільне фото: tverezo.info