Біблія

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

05.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 

Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії короля Якова є матеріали, неприйнятні для дітей.

 

Республіканський уряд Юти у 2022 році ухвалив закон про заборону «порнографічних або непристойних» книжок у школах. Більшість заборонених книжок стосуються таких тем, як сексуальна орієнтація та ідентичність.

 

Заборона Біблії сталася на тлі зусиль американських консерваторів у США заборонити тексти на суперечливі теми — права ЛГБТ+, расова ідентичність тощо. Заборони на деякі книжки, які вважаються образливими, також діють у Техасі, Флориді, Міссурі та Південній Кароліні.

 

Рішення щодо штату Юта ухвалив шкільний округ Девіса на північ від Солт-Лейк-Сіті після скарги, поданої в грудні 2022 року. Чиновники кажуть, що вони вже видалили сім чи вісім примірників Біблії, які були на полицях шкіл, зазначивши, що текст не входить до навчальної програми учнів.

Комітет не уточнив свою аргументацію або ж те, які уривки містять «вульгарність чи насильство».

 

Згідно з газетою Salt Lake Tribune, батько, який скаржився, сказав, що Біблія короля Якова «не має серйозної цінності для неповнолітніх», оскільки вона «порнографічна за нашим новим визначенням», маючи на увазі закон про заборону книжок 2022 року.

Законодавець штату Юта Кен Айворі, який написав цей закон, раніше відхилив запит на видалення Біблії як «насмішку», але змінив рішення, назвавши Біблію «складним чтивом» для дітей молодшого віку.

 

Постанова округу визначила, що зміст Біблії не порушує закон 2022 року, але містить «вульгарність або насильство, неприйнятні для учнів молодших класів». У місцевих середніх школах Біблія залишиться в програмі.

 

Раніше у США шкільний округ Техасу вилучив Біблію з полиць бібліотеки після скарг представників громадськості, які виступають проти спроб консерваторів заборонити книжки. У травні 2023 року учні в Канзасі попросили видалити Біблію зі шкільної бібліотеки.

 

Нагадаємо, у США започаткували ініціативу для підтримки заборонених книжок.

 

Читайте також: Вивчення історії чи підтримка екстремізму? Як світові бібліотеки фондують пропаганду

 

Джерело: BBC

Чільне фото: AP