книжкові автомати

У супермаркетах Польщі встановлять книжкомати

21.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Поблизу двох супермаркетів у Познані встановлять книжкові автомати. 

 

Наразі пристрої працюють у тестовому режимі. Місткість книгарні-автомату — до кількох сотень найменувань. Пристрій складається з 93 відділень, у кожному з яких розміщені кілька книжок із бібліотеки Рачинських. Згідно з оголошенням, книжкомати будуть доступні для відвідувачів супермаркетів мережі Lidl у другій половині березня.

 

«Книжкомати — це чудовий спосіб розвивати та популяризувати читання серед місцевої спільноти. Завдяки таким автоматам в наших магазинах читачі можуть зручно купувати книжки під час повсякденних закупів. Ми вважаємо, що це рішення буде особливо зручним для людей похилого віку та дітей», — повідомила для shoppingpl Олександра Робашкевич, керівниця відділу корпоративних комунікацій Lidl Polska.

Попри поширену думку, встановлення книжкоматів у Польщі не пов’язане із встановленою з 1 лютого 2022 року забороною на торгівлю в неділю.

 

«Протягом кількох місяців ми підтримували зв’язок із бібліотекою Рачинського щодо спільного підприємства, яке має на меті підтримати читацьку авдиторію серед поляків шляхом розміщення книжкових автоматів у наших магазинах у Познані. Проєкт локальний — він стосується лише двох магазинів у Познані та не пов’язаний з графіком роботи наших закладів. З 1 лютого ц.р. Магазини Lidl Polska  включно з книгарнями – не працюватимуть у неділю, які не є робочими. Наші клієнти зможуть робити покупки лише з понеділка по суботу та в комерційні неділі», — зазначила для Lubimyczyarcie.pl Олександра Робашкевич. 

 

У бібліотеці Рачинських також повідомили, що книжкомати розміщуватимуться поряд з магазинами, не безпосередньо в них. Загалом буде 11 пристроїв, розташованих в тих частинах міста, де немає філій, їх місцезнаходження включає автобусні та трамвайні зупинки, пошту, школи й супермаркети, відповідно.

 

Як відомо, практика книжкових автоматів у Польщі вже існує. Зокрема, нещодавно американський журнал креативної індустрії Communication Arts відзначив дизайн книжкоматів публічної бібліотеки в Гданську. Також розбудовується мережа автоматів в бібліотеці Рачинських в Познані.

 

Нагадаємо, у 2021 році Польська Книжкова Палата (Polska Izba Książki, PIK) ініціювала законопроєкт, який забезпечує фіксовану ціну на книжки на польському ринку.

 

Читайте також: Співзасновник «Biblioteka Analiz» Пьотр Доброленцький: видавці та власники книгарень хочуть знати, які зараз тенденції

 

Джерела: Lubimyczyarcie.pl, kronika24.pl, shoppingpl

 

Чільне фото: UMK