Анна Франк

У Техасі заборонили графічну адаптацію «Щоденника Анни Франк»

24.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З бібліотек шкільного округу поблизу Форт-Ворт у Техасі зобов’язали вилучити 41 твір світової літератури, зокрема графічну адаптацію «Щоденника Анни Франк» та Біблію. Про це шкільний округ повідомив у листі The Washington Post.

Келлерський незалежний шкільний округ за кілька днів до початку навчального року оголосив про останню перевірку десятків творів, вивчення яких було оскаржене в попередньому навчальному році. Хоча конфлікт вже вирішив книжковий комітет, що складався з батьків, бібліотекарів, адміністраторів і вчителів, політика, ухвалена новою шкільною радою, спричинила виключення 41 твору з програми.

 

Під заборону також потрапив роман «Найясніші очі» лауреатки Нобелівської премії з літератури 1993 року Тоні Моррісон.

 

Шкільне правління посилалося на занепокоєння батьків щодо вмісту для дорослих. Голова ради Чарльз Рендклев зазначив, що перевірка необхідна «для захисту дітей від сексуального контенту». Один із батьків також висловився проти «будь-яких варіацій» Біблії в школах.

 

У відповідь на виключення з програми адаптації щоденника Анни Франк авторства Арі Фолман і Давида Полонського Єврейська федерація округу Форт-Ворт і Таррант, Єврейська федерація Великого Далласа та її Рада зі зв’язків з єврейською громадою у спільній заяві висловили розчарування цим рішенням і закликали шкільний округ «повернути книжку на полиці».

 

«Украй важливо, щоб ми навчали наших дітей про Голокост. У часи зростання антисемітизму ми повинні бути особливо пильними, щоб нічого подібного до Голокосту ніколи не повторилося», — ідеться в заяві.

 

 

Представник шкільного округу повідомив, що «книжки повернуть до бібліотек, як тільки буде підтверджено, що вони відповідають новій політиці округу».

 

Згідно зі звітом PEN America, за дев’ять місяців з 1 липня 2021 року по 31 березня 2022 року у США зафіксували 1586 випадків заборони окремих книжок. 713 заборон припадає на Техас.

 

Нагадаємо, книжку про ймовірного зрадника родини Франк опублікували у січні 2022 року, однак видавництво попросило вибачення за неї та заявило, що припиняє друк, допоки не проведе додаткову роботу із перевірки тверджень. Згодом її розповсюдження цілковито припинили.

 

Читайте також: #купуйумалих: подільська готика, домашнє насилля та комікс про Анну Франк

 

Джерело: The Washington Post

 

Зображення: Видавництво