Велика Британія

У Великій Британії злочинцю замість ув’язнення присудили читати класичну літературу

05.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колишньому студенту-криміналісту, який зберігав екстремістські та расистські матеріали, присудили умовний термін та обов’язкове читання творів класиків англійської літератури.

Як повідомляє The Guardian, 21-річний колишній студент Лестерського університету Бен Джон, зберігав майже 70 000 расистських документів, інструкцій з виготовлення вибухівки, саморобної зброї тощо. Поліція Лінкольншира заявила, що Джон став частиною праворадикальної організації, вів відповідну діяльність в інтернеті.

 

Його арештували у січні 2020 року, згодом звинуватили у злочинах, передбачених Законом про тероризм. У серпні цього року суд присяжних наголошував, що за володіння інформацією, яка можна використати для підготовки терористичного акту, передбачено максимальний термін ув’язнення 15 років.

 

Суддя Тімоті Спенсер зробив висновок, що його злочин, ймовірно, був «актом підліткової дурниці» та одиничним інцидентом і сумнівався про ймовірність вчинення шкоди.

 

«Він − молода людина, яка бореться з емоціями. Він самотня людина, у якої мало справжніх друзів, як таких. Такі як він дуже підходять для вербування іншими. Та він ще не втрачений і здатен жити нормальним суспільним життям», − сказав Джону Бену суддя.

 

Після того, як Джон пообіцяв більше не цікавитись расистськими ідеями і матеріалами, суддя запитав чи він читав твори Чарльза Діккенса, Джей Остін.

 

«Почніть з «Гордості та упередження» і «Повісті двох міст», «Дванадцятої ночі» Шекспіра. Подумайте про Томаса Гарді, про Ентоні Троллопа», − порадив Тімоті Спенсер.

 

Відтак, Бена Джона засудили до двох років позбавлення волі умовно. Також він повинен кожні чотири місяці відвідувати суд, де перевірятимуть його знання прочитаних творів. На 4 січня призначили першу перевірку прочитаного, яку вестиме суддя.

 

Додамо, нещодавно українському письменнику ухвалили вирок за критику влади. А у Гонконзі арештували п’ятьох співавторів дитячих книжок.