дитліт

У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Батькам»

30.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видання з рекомендаціями про дитяче читання «Живі письменники. Батькам» з’явилося у мережі. Воно доступне на сайті інтерактивного проєкту «Живі письменники».

Методичне видання створили для батьків, які прагнуть заохотити дітей читати через практику родинного читання та книжкового дозвілля. Посібник містить перелік з п’ятдесяти українських дитячих книжок сучасних авторів. До кожної з них додали поради, пропозиції спільних ігор та коментарі психологів. Перш ніж обирати дитячі книжки з посібника, батькам радять прочитати передмову до посібника.

 

Книжки до посібника обирали за такими критеріями:

 

  • відзнаки в рейтингах та конкурсах;
  • відсутність у навчальній програмі 1-4 класів;
  • видані протягом останніх 5 років.

 

Також біля опису окремих книжок розмістили QR-коди, за якими можна отримати додаткові матеріали (анімаційні відео, ігри) або весь текст у відкритому доступі. Біля опису книжок на складні теми є детальні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення. Теми для роздумів розраховані на дві категорії читачів: 6-10 і 10-14 років. Попередня версія посібника була розрахована лише на молодшу вікову категорію.

 

Психологиня Світлана Ройз прокоментувала вихід посібника:

 

«Сучасні діти живуть у цифрову епоху. Їм часто бракує живих контактів, вони бувають самотніми, дуже чутливими, але водночас не до кінця усвідомлюють власні емоції. Читання разом із дорослими стає для них не тільки розвитком навички, а й психотерапією, тренінгом з емпатії, коли твориться спільний емоційний та ціннісний простір, а герої книжок перетворюються на безпечних провідників у стабільний світ. Дітям цікавіше читати, якщо є з ким обговорювати прочитане. Це одна з форм родинного спілкування».

#ЖивіПисьменники – проєкт, що має на меті популяризацію сучасної дитячої літератури для дітей та підлітків і створення інформаційних матеріалів про цю літературу для батьків, освітян, бібліотекарів, видавців та широкого кола читачів.

 

Над ним працювали письменниці, літературознавиці та психологині, керівницею проєкту стала дитяча письменниця, психологиня, керівниця і засновниця проєкту Barabooka Тетяна Стус. Посібник створили Український інститут книги, ГО «Смарт Освіта» та Лабораторія дитячого читання національного центру «Мала академія наук України».

 

Зауважимо, для створення посібника проводили онлайн-опитування серед вчителів та батьків дітей молодших і середніх класів. Нагадаємо, інтерактивний проєкт для школярів «Живі письменники» стартував на початку 2020 року.