вільний доступ

УІК виклав у вільний доступ усі дані дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання»

17.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги виклав у публічний доступ масиви отриманих даних під час проведення дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання». Про це йдеться на сайті УІК.

 

Як зазначають в Інституті, дані можуть бути корисними для видавців, книгорозповсюдників та експертів книжкового ринку – для власного аналізу потенційної аудиторії, залучення зовнішніх спеціалістів для можливого коригування видавничих та інших планів.

 

«В Український інститут книги часто надходять запити – видавці уточнюють дані для кращого розуміння власної читацької аудиторії, або ж аудиторій, що не є читачами. Найчастіше, звісно, з такими запитами звертаються великі гравці ринку, що мають ресурс здійснювати аналіз даних для власних потреб, проте ми свідомі того, що інтерес можуть мати і менші компанії. Саме тому ми пропонуємо масиви у двох форматах – як для залучення професійних соціологів, так і для «широкої аудиторії», тобто тих, хто володіє Excel», – зазначила в ексклюзивному коментарі Читомо керівниця відділу стратегічної роботи і аналітики УІК Ірина Батуревич.

 

Ознайомитися з даними можна за лінками:

 

Масив по дорослих: https://drive.google.com/file/d/1QaUYTaNm_YLoMkoCM3j9AldDUXnCNHN7/view (.sav)
https://drive.google.com/file/d/1YmptjDxInTOug-wgtCC15wLY7GFRLjz_/view
 (.xlsx)

 

Масив по дітях: https://drive.google.com/file/d/1dqpkA8Iw3RvXEN6GApkW2fj1SBHKhqPq/view (.sav)
https://drive.google.com/file/d/15CJb27fFxpp3HoS-lIyYJxFKIhe-c6te/view
 (.xlsx)

 

Нагадаємо, дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання» було виконане 2020 року на замовлення Інституту книги ТОВ «Інфо Сапієнс».

 

Крім того, у 2018 році здійснено дослідження Ukrainian Reading and Publishing Data 2018, одним з організаторів якого був культурно-видавничий проєкт «Читомо».

 

Завдяки цим дослідженням вдалося розробити Стратегію розвитку читання на 2021 – 2025 роки.