Календар подій

УІК збирає авторські казки для промоції культури слухання книг

Український інститут книги закликає українських авторів-казкарів підтримати просвітницьку акцію «365 казок на ніч» та запропонувати власні твори для промоції культури слухання книг серед молодших читачів. Акція успішно стартувала наприкінці минулого року, «під ялинку» книголюбам. Тоді УІК представив перші 20/365 казок про зиму та новорічні дива. Роздивитися й прослухати добірку можна тут.

Для продовження акції УІК потрібна творча допомога, а саме: авторські казки, оповідання або ж уривки великих історій українською мовою та обсягом до 5-6 тисяч знаків. За концепцією, наступні блоки казок акції мають об’єднуватися навколо таких тем:

1) граніт науки — історії не лише про школу чи садок, а загалом про цінність опанування чого-небудь корисного в житті; також художні твори про технічний або культурний прогрес; твори, які так чи інак переконують, що знання — це сила;

2) супергеройський епос — казки про героїв різного-різного штибу; усім знайомий з книжок і Котигорошко, і Кирило Кожум’яка, але ще так багато героїв живе серед нас, і про них, ми переконані, написано багато гарних історій; це можуть бути твори про різні професії, твори на військово-патріотичну тематику, твори про інклюзію тощо.

 

Один автор може запропонувати не менш ніж три твори (або всі для одного блоку, або ж по одному на кожен). Організатори УІК просять також чітко вказувати назви блоків, для яких автори пропонують ту чи ту казку. Важливо: для співпраці в межах акції автор/-ка має володіти виключним майновим правом на пропоновані твори.

 

Пропозиції можна надсилати до 20 липня на поштову скриньку: yuliia.kolisnyk@ubi.org.ua

 

Із запропонованих творів професійна робоча група акції вибере по 20 казок для кожного тематичного блоку, про що повідомить авторів/-ок, а відтак укладе з ними угоду про некомерційне використання творів.

 

Як результат акції на ютуб-сторінці Українського інституту книги та на платформі партнера — медіасервісу MEGOGO — буде розміщено велику добірку «казкових» аудіо зі стильними анімаціями. До кожної казки буде прикріплено текст твору у візуальному стилі акції, розвивальні завдання для дітей та інструкцію з читання вголос для їхніх батьків.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект