пандемія

УКФ просить додаткових 200 мільйонів гривень на інституційну підтримку установ і закладів

29.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український культурний фонд звернувся до органів державної влади щодо інституційної підтримки закладів і установ, що постраждали внаслідок протиепідемічних обмежень. Звернення УКФ опублікували на сайті установи.

Дирекція і Наглядова рада УКФ отримали чимало звернень від державних і комунальних установ, які внаслідок протипандемійних обмежень, повної заборони їх роботи у січні та березні-квітні цього року, мають зниження надходжень і утворення боргів за комунальні послуги. Це в першу чергу стосується закладів культури та мистецьких закладів, що мають на балансі приміщення та цілісні майнові комплекси.

 

Зі зростанням витрат на опалення приміщень, повторного призупинення роботи закладів і установ через пандемію, їх робота стає дедалі складнішою, «а іноді неможливою і питання виживання вітчизняної культури вже в найближчому майбутньому може постати дуже гостро».

 

«З метою уникнення збільшення заборгованості закладів культури, в першу чергу на балансі яких обліковуються приміщення та цілісні майнові комплекси, в тому числі за спожиті комунальні послуги, що може призвести до повної зупинки діяльності цих інституцій Наглядова рада та Дирекція Українського культурного фонду звертаються з проханням при розгляді змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачити додаткові бюджетні асигнування для забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення ним заходів з підтримки проєктів, а саме 200 мільйонів гривень для інституційної підтримки закладів культури та мистецьких закладів, в першу чергу на балансі яких є приміщення та цілісні майнові комплекси», − йдеться у зверненні.

 

Автори звернення нагадали, що торік установа реалізувала програму «Культура в часи кризи: інституційна підтримка». Завдяки цьому спеціалізовану фінансову підтримку отримали майже 150 державних установ сфери культури та мистецтв.

 

Додамо, нещодавно Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів зверталась до органів державної влади з вимогою не закривати книгарні під час локдауну та підтримати книговидавничу галузь, що постраждала внаслідок пандемії.

 

Читайте також: Держбюджет-2022: скільки планують витратити на книжки, мову і бібліотеки