Празький книжковий ярмарок

Україна представлена на Празькому книжковому ярмарку «авангардним» стендом

10.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Чеському книжковому ярмарку «Світ Книги», що проходить 9-12 травня у Празі, присутній український національний стенд. Про це Читомо повідомила українська делегація.

 

Організувало стенд посольство України в Чеській Республіці, велику організаційну роботу здійснила Тетяна Окопна. Оформила стенд Олена Старанчук. 

 

 

Українська локація розташована у модерністичній віллі початку ХХ століття на березі Влтави.

 

«Празький книжковий ярмарок відзначає чверть століття з темою «Пам’ять і спогади» за участі почесних гостей — країн Латинської Америки. Український стенд концептуально чудово відлунює до цієї теми, використовуючи авангард 20-их років минулого століття — ми згадуємо власну історію і ведемо діалог із чеським авангардом», — розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо менеджерка програми підтримки перекладів Українського інституту книги Богдана Неборак.

 

 

За її словами, Україну на Празькому ярмарку представлять Сергій Жадан зі свіжим чеським перекладом роману «Депеш Мод», Оксана Забужко та її чеська перекладачка Ріта Кіндлерова, Ярина Цимбал, яка розповість про український авангард, й Катерина Сад та Анна Сарвіра, які знайомитимуть із сучасною українською візуальною книгою.

 

 

9 травня у межах фестивалю пройшла Ніч літератури, у якій вперше взяла участь українська авторка — Оксана Забужко. Уривок з роману «Музей покинутих секретів» читала Мар’яна Козак, музичний супровід здійснив гурт «Ігніс».

 

Крім цього, у програмі фестивалю: дискусія Сергія Жадана та Ігоря Померанцева на тему “Як писати про війну”, дискусія Оксани Забужко та Маріани Енрікес на тему «Чи повинна я бути феміністкою, якщо я представниця жіночого письма?», дискусія Оксани Забужко та Ріти Кіндлерової, презентація чеського перекладу «Депеш Мод», презентація чеського перекладу книжки дисидента Леоніда Плюща «На карнавалі історії», презентація проекту Ярини Цимбал «Наші двадцяті», а також лекція Анни Сарвіри та Катерини Сад «Сучасна українська ілюстрація».

 

Також читайте про участь України у Празькому книжковому ярмарку минулого року.