Варшавський книжковий ярмарок

Україна стане почесною гостею Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві

11.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На Міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві Україна представить розлогу програму заходів за участі українських авторів та видавців і матиме національний стенд площею понад 200 кв. м. Про це повідомили на офіційному сайті ярмарку.

Програму участі в ярмарку спільно готуватимуть Український інститут книги за дорученням Міністерства культури та інформаційної політики України та Посольства України в Польщі у тісній співпраці з організатором ярмарку — Фундацією історії та культури.

 

«Для нас велика честь, що Україна буде почесною гостею Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві. Ми впевнені, що Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві стане місцем популяризації української літератури та культури серед польської та міжнародної авдиторії, а також задовольнить потребу контакту з рідною літературою серед української громади Польщі», — зазначають організатори.

 

Яцек Орил, директор Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві, висловив сподівання, що Україна в ролі Почесного гостя ярмарку у 2023 році стане ключовим елементом програми, що суттєво розширить коло поціновувачів української літератури, а польські та українські видавці й автори започаткують чимало контактів для майбутньої співпраці.

 

«Минулого року гаслом українського стенда на ярмарку було “Дякую, Польща”. Цього року ми можемо повторити: “Польще, дякую сто разів!”. Участь у такому великому міжнародному заході, який відвідують сотні видатних авторів з різних країн, натовпи чудових глядачів, особливо в такій ролі, є надзвичайно важливою можливістю для українських інтелектуалів представити світові правду про українську історію та культуру, про війну, як її бачать герої нових книжок, налагодити та поглибити контакти з інтелектуалами різних країн» — наголосила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві відбудеться 25-28 травня 2023 року в Палаці культури і науки у Варшаві та на Plac Defilad (площі Дефілада).

 

Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві — найбільша міжнародна подія видавничої галузі в Польщі. В ярмарку бере участь міжнародна група експонентів і творців: письменники, перекладачі та ілюстратори. Ярмарок супроводжує багатопланова програма для любителів літератури: фестивалі, тематичні зони та галузеві заходи.

 

Нагадаємо, у 2022 році Україна представила національний стенд зі слоганом «Дякуємо, Польще! / Dziękujemy, Polsko» на знак подяки польському народові.

 

Читайте також: Книжкова Варшава-2022: натовпи молоді, мрії Норвегії і дякую від України

 

Чільна світлина: ADAM STĘPIEŃ