Віденський книжковий ярмарок

Україна відкрила національний стенд на Віденському книжковому ярмарку

08.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

6 листопада відбулося урочисте відкриття українського національного стенда на Віденському книжковому ярмарку – Buch Wien 2019. Про це повідомляє Посольство України в Республіці Австрія на своїй Facebook-сторінці.

 

Оформив стенд дизайнер Олексій Сорокін, який в роботі надихався творчим доробком українського художника та графіка Георгія Нарбута. На стенді золотою в’яззю виведені рядки Тараса Шевченка: «Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь».

 

 

Організувало національний стенд, як і 2018-го, українське посольство в Австрії. Також посол Олександр Щерба відкрив презентаційний майданчик Donau Lounge.

 

Цього року Україна стала фокусною країною ярмарку. На стенді (А21) представлені 5 українських видавництв: «Видавництво Старого Лева», А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, «Фоліо», АДЕФ, Grean Penguin.

 

У межах виставки на українському стенді проходять презентації і читання відомих українських письменників, серед яких: Юрій Андрухович, Андрій Курков, Таня Малярчук, Олексій Чупа.

 

 

Віденський ярмарок відкрив президент Австрії Александер Ван дер Беллен.

 

Як розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо начальниця відділу комунікацій Українського інституту книги Юлія Лактіонова, яка бере участь у ярмарку, серед публіки виставки – переважно, школярі та дорослі, що цікавляться книжками для своєї домашньої бібліотеки.

 

«За ці кілька днів я не зустріла жодного видавця чи літагента, який би поцікавився купівлею прав або станом українського книговидання як галузі. Професійна аудиторія тут, на жаль, відсутня. Принаймні, у ці дні», – зазначила вона.

 

На її думку, у порівнянні із Франкфуртським книковим ярмарком, Віденська виставка – досить жива, проте все ж більш локальна.

 

«Її можна назвати яскравою культурною подією, майданчиком для представлення, але не місцем, де продаються і купуються права», – наголосила Юлія.

 

Читайте також про участь України у Франкфуртському книжковому ярмарку.