ukraїner

Ukraїner презентував дві новинки й розповів, що готується

11.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві у книгарні-кав’ярні «Сенс» проєкт Ukraїner презентував дві новинки про Україну: видання «Ukraїner. Країна зсередини 2» та Ukraine from Above. Кореспондентка Читомо побувала на презентації.

Презентацію книжки відвідали засновник Ukraїner Богдан Логвиненко, керівник видавництва Ukraїner Богдан Горбай, головна редакторка видавництва Євгенія Сапожнікова, журналістка проєкту Ксеня Чикунов. Модерувала подію Богдана Неборак, українська журналістка та культурна менеджерка. 

 

Книжки надрукували цього літа, у липні, у харківській друкарні. Щодо цього засновник проєкту Богдан Логвиненко написав так у передмові: «Ми живемо в історичний момент, адже ця книга друкується у Харкові, який щодня обстрілюють. Я не можу бути певен, що ця передмова не згорить у вогні російських ракет та бомб разом із усім накладом, але знаю точно: скільки б їх не впало на нашу землю, — ми й далі розповідатимемо історії про Україну».  

 

«Ukraїner. Країна зсередини 2» це продовження першої частини видання «Ukraїner. Країна зсередини». Книжка містить матеріали, зібрані та відзняті командою Ukraїner під час другого кола експедиції Україною у 2019–2021 роках.

 

 

У ній зібрані історії українців з різних історичних регіонів: Закарпаття, Приазов’я, Полтавщини, Полісся, Бессарабії, Сіверщини, Поділля, Карпат, Буковини, Таврії, Причорномор’я, Подніпров’я та Запоріжжя, Наддніпрянщини, Волині, Слобожанщини, Галичини. У цій частині редакція окремо виділяє Донеччину, а також й Київ: «Довгий час ми зараховували його до Наддніпрянщини, але зрозуміли, що серце країни має особливий статус»

 

Команда проєкту також називає цю книжку Insider, адже вона показує життя країни «зсередини»

 

Крім того, на презентації видання журналістка Ксеня Чикунова розповіла про історію, яка у виданні стала проникливою для усієї команди: проєкт відзняв епізод із бабою Настею (Настею Зеленько), яка передала слова пісні «Шум», що згодом здобула перемогу на Євробачені у виконанні гурту GoA. Ця історія у книжці про проєкт «Баба Єлька»

 

 

«Знаєте, у той момент, коли баба Настя співала, а ми слухали й відчули: що ми тут і ми є», — зауважила Ксеня на презентації. 

 

Перша частина книжки «Ukraїner. Країна зсередини» друкувалася у Видавництві Старого Лева, проте нові книжки проєкт надрукував самостійно, оскільки тепер має окремий структурний підрозділ, що займатиметься напрямком книговидання. 

 

Книжка коштує 750 гривень. Її можна придбати за посиланням. 

 

Ukraine from Above — фотокнижка англійською, що показує країну з висоти. Читачі можуть обрати одну з 4 обкладинок видання на власний розсуд.

 

 

Видання має мало тексту: лише фотографії України з короткими підписами. Для документальної точності кожне фото містить координати — між 44° та 52° північної широти та між 22° та 40° східної довготи.

 

Книжка коштує 900 гривень. Придбати її можна за посиланням. 

 

Водночас на презентації видань команда зазначила, що має ідеї інших видавничих проєктів: третьої частини країни зсередини, видання про Київ й навіть Крим. 

 

Ukraїner — суспільно-культурний мультимедійний українознавчий проєкт, матеріали якого засновані на результатах власних експедицій. Ukraїner створений журналістом і письменником Богданом Логвиненком як волонтерський медіа-проєкт. 

 

Читайте також: Що привезти з України: 10 книжок, які стануть найкращими подарунками

 

Новина вийшла у партнерстві з проєктом.