журналісти

Українського журналіста з Херсонщини окупанти відпустили з полону

20.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

20 березня окупанти відпустили з полону українського журналіста з Херсонщини Олега Батурина. Про це сам Батурин розповів на сторінці своєї сестри Ольги Перепелиці у Facebook. 

Олег Батурин є журналістом херсонської газети «Новий день». Він перебував у полоні вісім діб: 

 

«12 березня о 17.00 на каховській автостанції мене схопили. Били. Принижували. Погрожували. Сказали, що вб’ють. Майже вісім днів. 187 годин полону. Практично без їжі. Кілька днів майже без води. Без мила, без змінного одягу. Не розуміючи, де я. Але вони чітко знали, за що. Вони хотіли зламати, розтоптати. Показати, що буде з кожним журналістом: тебе роздавлять. Тебе вб’ють», — розповів Олег Батурин.

 

Також журналіст розповів, що майже 8 днів сидів з низько нахиленою або покритою головою, бо окупанти боялися, що він може побачити їхні обличчя. Крім того, окупанти майже не давали їсти та пити, не давали мила та змінного одягу.

 

«У мене були можливості виїхати за кордон, або в велике місто. Але своїм життям я хотів довести, що можна жити в невеликому містечку і всіма своїми вчинками намагатися зробити його кращим. Так, нехай Каховка не ідеальне місто, але воно моє рідне. Я його дуже люблю. Тут живуть мої друзі, які розділяють мої цінності, тут живуть мої рідні, тут є безліч людей, якими я пишаюсь. Моє серце назавжди з вами», — додав журналіст. 

 

Також він опублікував своє свіже фото.

Як повідомлялося раніше, дружина Олега Батурина повідомила про його зникнення. Приблизно о 16:00 12 березня Олегу зателефонував знайомий і запропонував зустрітися біля автостанції, яка розташована неподалік будинку журналіста. Після цього журналіст не виходив на зв’язок. 

 

Нагадаємо, що журналістка Громадського телебачення Вікторія Рощина, імовірно, перебуває полоні в російських окупантів.