Мистецькі видання

2100₴

Упорядник Лариса Купчинська. Український книжковий знак ХIХ – ХХ століть

Український книжковий знак ХIХ – ХХ століть: каталог колекції Степана Давимуки. Том 1-3 (А-Я) / Упорядник Лариса Купчинська. – Львів : Апріорі, 2018. – 672 с. ISBN 978-617-629-424-5

 

Каталог містить вступ, у якому розглянуто особливості розвитку українського книжкового знаку ХІХ―ХХ ст., його символічно-алегоричну образність, визначені суспільно-політичними обставинами і національними змаганнями часу. Дано характеристику колекції Степана Давимуки, яка у каталозі представлена в повному обсязі. Це 12 342 твори, виконані різними художниками упродовж ХІХ ― на початку ХХІ ст. Сьогодні це найповніший реєстр українських екслібрисів. Він підготовлений з урахуванням найновіших вимог наукового опрацювання мистецьких творів і великої джерельної бази. Його доповнює багатий ілюстративний матеріал. Для науковців, викладачів вищих навчальних закладів, студентської молоді, музейників і всіх поціновувачів історії та культури українського народу. У комплекті 3 книги.

 

…Під час передачі С. Давимукою колекції екслібрисів у фонди ЛННБ України ім. В. Стефаника визріла думка щодо підготовки видання, присвяченого українському екслібрисові. З огляду на актуальні проблеми часу було визначено його мету, яка зводиться до розкриття історико-культурних і художніх особливостей українського книжкового знаку ХІХ—ХХ ст.

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект