бойкот рф

Усі дозволи на ввезення книжок з території росії, видані до 24 лютого, скасовані — Держкомтелерадіо

16.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З початком повномасштабного російського вторгнення Держкомтелерадіо скасував дію понад 22 тисяч виданих раніше дозволів на ввезення книжок з території росії. Про це Державний комітет телебачення та радіомовлення України повідомив у відповідь на інформаційний запит Читомо.

Відомо, що з початком повномасштабної збройної агресії росії проти України та введенням воєнного стану в Україні згідно з наказом Держкомтелерадіо «Про припинення видачі та зупинення дії дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора» видачу дозволів на ввезення книжок з території росії припинили.

У відповіді на запит  у Держкомтелерадіо наголосили, що комітет не тільки припинив видачу нових дозволів, а й зупинив дію всіх раніше виданих, тому їх вилучили з реєстру видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, і  з інформаційно-телекомунікаційної системи митних органів України.

 

За період з 1 січня до 22 лютого 2022 року Держкомтелерадіо розглянув 1251 заяву про надання дозволів на ввезення книжок та іншої видавничої продукції з території росії. Протягом цього періоду Держкомтелерадіо видав 1013 дозволів на ввезення книжок та надав 238 відмов, причиною яких були недостовірні відомості у поданих документах або ж відсутність усіх необхідних документів.

 

Як відомо, за даними Держкомтелерадіо, у 2022 році в Україні з’явилося 178 нових видавництв і книгопродавців.

 

Читайте також: Російські дитячі книжки з армією РФ і Єкатериною II заборонили ввозити в Україну