Івано-Франківськ

В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку письменнику Ярославу Ярошу

05.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На будинку, де проживав письменник Ярослав Ярош, відкрили меморіальну дошку на його честь. Про це йдеться на сайті Івано-Франківської міської ради.

Дошку встановили на будинку, що на вулиці Довгій, 47 у межах програми «Івано-Франківськ − місто героїв». Відкриття присвятили до дня народження письменника.

 

«Я хотіла б подякувати міській раді та меру за програму «Івано-Франківськ − місто героїв», завдяки якій мешканці хоча б цього мікрорайону пам’ятатимуть, що тут жив Ярослав Ярош», − сказала голова Івано-Франківської обласної організації Спілки письменників України Світлана Бреславська.

 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважив, що це не перша у місті анотаційна дошка, присвячена письменникам.

 

Ярослав Ярош народився 3 серпня 1950 у селі Королівка Коломийського району. Жив і працював в Івано-Франківську. Був кореспондентом журналу «Україна», членом Спілки письменників України з 1979 року, заступником голови Івано-Франківської організації СПУ та головою ради Клубу творчої інтелігенції Прикарпаття. Лауреат премій імені Мирослава Ірчана, імені Михайла Старицького, імені Тараса Мельничука та імені Маркіяна Шашкевича (Канада).

 

Започаткував у прикарпатській журналістиці брошуровані видання художньо-публіцистичних додатків одночасно з випуском газет. На твори Ярослава Яроша композитори написали більше ніж 30 пісень. Окремі вірші Ярослава Яроша перекладено білоруською, абхазькою, башкирською, молдавською, узбецькою, румунською, польською мовами.

 

Ярослав Ярош писав драми-хроніки про українських письменників «Горно пекельне (Степан Руданський)», п’єсу в листах і новелах «Біла лілія (Василь Стефаник та Ольга Кобилянська)», трагедію «Репресії», ліричну драму «Горда княгиня (Іван Франко та Юзефа Дзвонковська)», «Жіноцтво (Симпатії Івана Франка)», епістолярну драму «Дорогий хтосічок (Леся Українка і Ольга Кобилянська)», повість «Листи до мами» (про Василя Стефаника), кілька п’єс-інсценізацій, зокрема, за творами Михайла Коцюбинського  Івана Франка, Ганса Христіана Андерсена. Написав більше, ніж десять поетичних збірок, серед яких п’ять дитячих і один кіносценарій до художнього фільму «Ходить Довбуш…». У 1992 році видав збірник «Надсяння» і антологію українсько-польської поезії десятьох авторів «На спустілому полі — Ostre kamienie».

 

Помер Ярослав Ярош 31 травня 2019 року в Івано-Франківську у віці 68 років.

 

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі відкрили меморіальну дошку на честь польського письменника Юліуша Словацького. У грудні у Києві відкрили меморіальну дошку письменникам Василю Стусу та Івану Світличному.