Івано-Франківськ

В Івано-Франківську заснували видавництво «Гравітація»

18.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Івано-Франківську заснували нове видавництво «Гравітація». Про це сторінці видавництва повідомила його засновниця Христина Козловська.

«Усі ми знаємо, що гравітація — це властивість тіл із масою притягуватись одне до одного.Завдяки гравітації світ є таким, котрим людина його знає. Наше ж видавництво хоче сприяти літературній гравітації. Воно вірить, що література приносить у людське життя красу, любов та людяність — речі, завдяки яким тримається наша світобудова, речі, завдяки яким тримаємося ми», — розповіла Козловська.

 

 

Для Читомо вона повідомила, що ідея створення видавництва виникла кілька років тому, але повноцінно працювати над створення видавництва Христина Козловська почала працювати після повномасштабного російського вторгнення в Україну.

 

«Насправді я зовсім не вагалася. Я давно думала над відкриттям видавництва, а війна дала розуміння того, що не треба відтягувати робити те, що хочеш, бо можна і не встигнути. З’явилося бажання працювати по максимуму, поки є життя і сили», — додала вона.

 

Наразі до команди «Гравітації» входить лише засновниця, вона виконує всі організаційні обов’язки. «Звісно, з видавництвом співпрацюють редактори, коректори, дизайнери, верстальники, фотографи. Не заперечую, що в майбутньому до мене приєднаються й інші постійні члени команди», — каже Козловська.

 

За її словами, видавничий портфель наразі складається з її власних книжок, з них складений план публікацій на 2023 та наступний рік. Наразі видавництві вийшли книжки «Відступники» та «Останні дні», презентація яких відбудеться 19 липня  у підземному переході «Ваґабундо».

 

«Мене цікавить як і відкривати нові імена в українській літературі, так і видавати закордонну літературу, яка досі не перекладалася. Обидві сфери важливі та перспективні. Але поки це лише плани на майбутнє», — розповіла Козловська.

 

Нагадаємо, нещодавно про створення власного видавництва повідомила команда Projector Institute.

 

2021 року Максим та Тетяна Кідруки відкрили видавництво «Бородатий Тамарин», а Андрій Носач — видавництво «Прометей».

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка видавництва