декомунізація

В Одесі скасували заплановані «пушкінські читання»

25.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Одеська активістка й письменниця Катерина Богачинська видалила свій анонс заходу, присвячений Пушкіну. Про це вона повідомила на фейсбук-сторінці «Ті люди».

Захід «Літературний фестиваль імені Алєксандра Пушкіна» мав відбутися 26 листопада біля пам’ятника Пушкіну на Думській площі. Онлайн-афіша заходу завірусилася у соціальних мережах і викликала обурення в одеситів. 

 

У своїх соцмережах Богачинська писала, що «проведення фестивалю має довести, що культура не знає кордонів і виходить за межі національних обмежень». Крім того, письменниця планувала такі зустрічі проводити раз на тиждень біля пам’ятника російському поету. Катерина Богачинська хотіла об’єднати людей і заохотити до дискусій та літературних читань, присвячених Пушкіну.

 

 

Одесити розкритикували Богачинську за «прославлення діячів-вихідців із росії, яка сьогодні ракетними й дроновими ударами знищує Україну, у тому числі й Одесу» і звернулися до поліції та СБУ. Письменниця у відповідь написала допис, у якому назвала таких українців персонажем Булгакова — «Шариковими».

 

СБУ провела «профілактичну бесіду» з ініціаторкою, після чого вона видалила свій анонс і розповіла ситуацію у відео:

 

«Мені пояснили, що на цей момент такі літературні квартирники, присвячені Пушкіну, недоречні у нашому суспільстві. Якби я знала, що це призведе до такого розголосу, хейту і війни між двох сторін, я б цього не робила. Планувала це як мирний квартирник, де 5 людей зібралися б і почитали свої віршики», — зазначила Катерина Богачинська.

 

Також письменниця наголосила, що відмовляється від своєї ініціативи до завершення війни.

 

Як повідомлялося, під час мітингу одеський художник Ярослав Войцеховський облив червоною фарбою пам’ятник Пушкіна на Думській площі. 

 

Читайте також: Що читають герої українських фільмів: від «Кобзаря» до Пушкіна і «Некрономікона»

 

Чільне фото: Кременчуцький ТелеграфЪ