бібліотека

В одній з бібліотек Брюсселя заснували публічну колекцію українських книжок

21.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фламандська бібліотека Bib de Lettertuin у Волюве-сен-П’єр (Брюссель) започаткувала першу публічну колекцію українських книжок у Бельгії. Про це йдеться на сайті ГО Promote Ukraine.

Ініціатива належить Наталії Карпенко та її читацькому клубу BookBabClub, членкині якого подарували свої книжки бібліотеці. Колекція складається з понад 120 книжок сучасної та класичної української літератури, світової літератури українською мовою, літератури для підлітків та дітей, а також творів бельгійських письменників українською мовою та літератури про Україну різними мовами. Посольство України у Бельгії  подарувало бібліотеці нещодавно видане 14-томне зібрання усіх творів Лесі Українки.

 

Для того, щоб взяти книжку, необхідно мати абонемент будь-якої фламандської бібліотеки Брюсселя. Його можна отримати зареєструвавшись на місці у бібліотеці або на сайті Волюве-Сен-П’єр. Вартість абонементу – 5 євро на рік.

 

Церемонію відкриття, що відбулась 20 листопада, організували Посольство України у Бельгії, громадська організація Promote Ukraine, читацький клуб BookBabClub, Об’єднання українок у Бельгії (OUB) та Музична школа імені Чайковського (Брюссель). На ній виступила українська письменниця, лауреат літературної премії ЄС 2019 року Гаська Шиян. Вона зачитала дві свої поеми «Нас застерігають» і «Щойно ми отримали». Ці твори Наталія Карпенко та Рін Хамерс також переклали нідерландською мовою, якою їх також продекламували.

«Відтепер нашим читачам разом із літературою іншими мовами будуть доступні й українські книги. Ми підтримуємо такі ініціативи, щоб будувати мости між культурами та мовами», – сказав на церемонії відкриття заступник мера Волюве-Сен-П’єр Гельмут де Вос.

 

Зазначимо, українська діаспора у Бельгії нараховує 4000 осіб, з яких лише 1700 вільно розмовляють українською. У 2020 році бібліотеку Волюве-Сен-П’єр відвідували 58 українців.

 

Додамо, нещодавно з ініціативи української діаспори в одному з містечок у США назвали бульвар і авеню на честь Тараса Шевченка.

 

Фотографії Посольства України у Бельгії