аудіокниги

В Україні хочуть звільнити від податків аудіокнижки

02.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Законопроєкт групи народних депутатів про звільнення від оподаткування аудіокнижок зареєстрували у Верховній Раді. Проєкт закону №5876 оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Від податку на додану вартість хочуть звільнити постачання, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування тощо), виготовлення, розповсюдження україномовних аудіокнижок. Також закон діятиме на постачання електронних примірників та надання доступу до україномовних аудіокнижок.

 

«Аудіокнижки є товаром, що стрімко поширюється на українському і світовому ринку, оскільки на відміну від друкованих, аудіокнижки мають багато переваг у частині зручності й швидкості читання, вигіднішої ціни, поширення, а також захисту навколишнього природного середовища. Наприклад, у США продажі аудіокнижок у 2020 році зросли до 1,2 мільярда доларів, що на 16 % більше, ніж у 2019 році», − йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

 

Народні депутати переконані, що відсутність податкової пільги стримує розвиток україномовних аудіокнижок і виконання Стратегії популяризації української мови до 2030 року.

 

Як відомо, від податку на додану вартість українських книговидавців звільнили у 1997 році.

 

Додамо, минулого року у Великобританії скасували ПДВ на електронні книжки та періодичні видання.

 

Нагадаємо, у 2019 році в Україні заснували перше спеціалізоване видавництво аудіокнижок.