Микола Леонович

В Україні виходить збірка поета й дизайнера Миколи Леоновича

27.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Збірка поета Миколи Леоновича «Повільна людина» виходить у видавництві «Смолоскип». Про це повідомляється на сайті видавництва.

«27 квітня минає рік із того дня, як на фронті зник безвісти Микола Леонович, поет, дизайнер, наш давній друг, який від лютого 2023 року долучився до лав українського війська. І ми розпочинаємо передзамовлення книжки Миколи», — зазначили у видавництві.

 

«Повільна людина» — це зібрання текстів з виданої збірки «Агон» (2004, лауреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип»), невиданої збірки «Read My Lips» (Повтори це за мною) (2006–2007), а також нові тексти до 2022 року. 

 

Назва збірки — це назва email-розсилки Миколи Леоновича.

 

«Чого не вистачає. Та хтозна. Щоби путін здох, і перемоги України. З рештою можна дати собі раду. Що радує. Всякі побутові штуки. Помився — супер. Поправ речі — дуже добре. Випив смачної кави, і аж очі замружилися самі собою. Чого не сталося. Я не лишився таким, як раніше. І водночас не з’явилося чогось, чого не було раніше. Я не став за місяць схожим на Залізного Арні, не набув якоїсь додаткової авторитетності чи експертності, щоби коментувати неіронічні висловлювання у фейсбуці. Однак я склав присягу на вірність Українському народові (так сталося, що я читав текст для всієї батареї, а хлопці повторювали за мною, і потім казали, аж пройняло). Без почуття гумору в Українському війську значно тяжче, ніж без фізухи. Але тонка іронія при пікселізації перетворюється на жорсткий сарказм», — писав Микола Леонович в останньому випуску «Повільної людини» з війська.

 

«Пам’ять нашу не знищить жоден, так. Збирала твої тексти і дякувала тобі за кожен з них. Плакала, сміялася, сумувала, раділа, ностальгувала, мріяла про майбутнє. Вибирати за тебе без тебе складно. Найбільше мрію про те, що до липня, коли твоя поетична книжка піде в друк, ти повернешся і доповниш усе сам. Хай так і буде», написала дружина Миколи Леоновича Марина Александрович.

 

 

Частина коштів від продажу книжки передадуть на потреби ЗСУ.

 

Передзамовити видання можна на сайті видавництва до 19 вересня.

 

Читайте також: Микола Леонович: Український книжковий дизайн можливий лише в незалежній Україні

 

Ми і плакали, й сміялися: як ілюстратори реагують на війну

 

Чільне фото: видавництво «Смолоскип»