Крим

В Україні випустили щоденник із зображенням України без Криму

12.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанія «Папірус», що спеціалізується на виробництві канцелярських та офісних товарів, випустила шкільний щоденник, на обкладинці якого зображена Україна без окупованого Російською Федерацією півострова Крим. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник Центру громадського здоров’я України Володимир Біруля.

За словами пана Бірулі, ці щоденники він помітив у продажі ще місяць тому у супермаркеті мережі Metro, після чого у компанії повідомили, що товар вилучений з прилавків. Але 11-го серпня автор поста знову перевірив відвіданий раніше магазин, і знову побачив щоденники на прилавках.

 

 

Після появи допису, компанія Metro заявила, що це видання дійсно вилучили з продажу, а щоденний, який пан Буруля побачив у супермаркеті 11-го серпня, «був принесений до ТЦ МЕТRO зовні третьою особою та виставлений на полицю до інших щоденників даного виробника».

 

Разом з тим, на офіційній сторінці компанії-виробника щоденника «Папірус» прикріплена заява з поясненнями щодо ситуації з неправильним зображенням українських кордонів. Пост датується 14-м липня 2019-го року, і у ньому говориться про те, що під час випуску цієї партії щоденників відбулося порушення процедури перевірки дизайнів.

 

 

Нагадаємо, що це вже не перший випадок, коли в Україні виходить друком видавнича та поліграфічна продукція з некоректним зображенням кордонів України. Раніше повідомлялося, що з продажу відкликали пізнавальну книжку Олени Котенко «Рослинний світ» (Видавництво «Ранок»)», на одній з ілюстрацій якої зображено Крим у складі Російської Федерації.

 

Як відомо, минулого року СБУ припинила на одному з поліграфкомбінатів України друк карт Росії, на яких тимчасово окупований Крим зображений в складі РФ.