медіа під час війни

В Україні з’явилося нове видання для медійників «Медіамейкер»

05.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Media Development Foundation запустили нове видання для медійників «Медіамейкер». Про це повідомляють на їхній Facebook-сторінці. 

Головною редакторкою медіа стала Дар’я Трапезнікова. Вона працювала редакторкою в газеті «День», нішевому виданні «Пространство» та у медіа про креативну економіку Vector. 

 

«Я сподіваюся, що “Медіамейкер” стане для своєї аудиторії тим трошки досвідченішим колегою, який завжди знайде влучну відповідь на наболіле питання. Ми, як і Nieman Lab, не вдаватимемо, що знаємо все. Утім, ми знаємо чимало людей, чий досвід буде корисний і цікавий іншим медійникам. Тому писатимемо ДЛЯ нас і ПРО нас», — розповідає Дар’я для Читомо. 

 

У медіа виходитимуть матеріали про події та тенденції на українському медіаринку та їхнє місце в глобальному контексті; про людей і організації на медіаринку, їхні підходи до роботи; практичні поради від досвідчених медійників; про формати, платформи й інструменти, які допоможуть створювати контент і ефективно дистрибутувати його. 

 

Першими матеріалами медіа стали: «Як розвивати та монетизувати локальне медіа: кейс видання “Цукр”», «Чому кількість переглядів — це ілюзія». Наразі медіа не має сайту. 

 

«Насамперед це журналісти й медіаменеджери, які вже працюють, молодь, яка хоче почати чи твльки почала кар‘єру. Сподіваємося бути цікавими і суміжним фахівцям, які працюють в медіа, як-то сммники, сейлзи», — додає головна редакторка для Читомо щодо цільової аудиторії проєкту. 

 

Також видання описують так: «медіа для і про тих, хто працює в медіа та хоче робити це чесно, виважено і з користю для аудиторії». 

 

Серед перших продуктів медіа: розсилка на пошту та Telegram-канал. Facebook-сторінка медіа за посиланням. 

 

«Уже багато років MDF працює над розвитком активної спільноти українських медійників. А кожна спільнота мусить мати свою платформу для репрезентації й обміну знаннями, та бажано не одну. Тож “Медіамейкер” є логічним продовженням нашої роботи в цьому напрямі», — говорить Андрій Боборикін, директор із розвитку Media Development Foundation

 

Media Development Foundation — центр медіаекспертизи, який зосереджений на розширенні можливостей журналістів і медіаорганізацій. Під час війни організація запустила Екстрений фонд порятунку українських регіональних медіа (комплекс заходів підтримки незалежних ЗМІ), а також продовжує дослідження ринку та низку інших проєктів. Зв’язатися з командою проєкту можна за електронною адресою: mediamakerme@gmail.com 

 

Нагадаємо, що в Україні запустили медіа про культуру під час війни «ПОМІЖ» і однойменний подкаст.

 

Як відомо, медіа Telegraf.Design випустило друкований журнал про креатив на війні.