злочини росії

В Україні за вересень зафіксували 19 злочинів проти свободи слова

12.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

19 злочинів проти свободи слова в Україні зафіксували у вересні, з них 14 вчинила росія проти медіа і журналістів. Про це повідомляє Інститут масової інформації у своєму моніторингу. 

Серед російських злочинів – викрадення, обстріли журналістів і телевеж, а також запуск російської пропаганди на окупованих територіях.

 

Водночас також зафіксували п’ять випадків порушення свободи слова, за які відповідальна українська сторона. Ці випадки стосувалися обмеження доступу журналістів до публічної інформації.

Так, у вересні в Інституті дізналися, що під час окупації територій Луганської області російські військові затримали трьох журналісток місцевих видань і тримали протягом кількох днів у приміщенні так званого «МДБ ЛНР». 

 

Крім того, російські військові викрали в Херсоні трьох блогерів, які у своїх соціальних мережах негативно висловлювалися про окупантів та висловлювалися на підтримку України. Серед них удруге викрали блогерку Олену Наумову. Окрім неї викрали ще двох місцевих блогерів – Валерія Комагорова та Олегівну29, які вели канал у TikTok koshmarik_olegivna29 з підтримкою України. Всіх трьох змусили записати на камеру вибачення за образу російських військових.

 

У Каховці окупанти викрали редакторку газети «Каховська зоря» Жанну Кисельову пізніше її відпустили.

 

Під російські обстріли потрапили знімальні групи Фактів ICTV, ТСН та 5 каналу. Зокрема, росіяни скинули з дрона вибухівку на знімальну групу Фактів ICTV в селі 

 

Детальніше з моніторингом можна ознайомитися тут.

 

Нагадаємо, що за пів року в Україні зафіксували 484 випадки порушення свободи слова

 

Читайте також: Мій арешт був питанням часу. Історія кримськотатарського активіста Нарімана Джеляла