документи

В Ужгороді розгромили клуб «Красне поле» з рукописами й архівними документами

29.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Ужгороді зловмисники знищили майно та викрали цінні речі в історичному клубі «Красне поле». Про це повідомив голова клубу, письменник та видавець Іван Ребрик. 

Інцидент стався у ніч на 28 січня.

 

При погромі знищили та розкидали майно. Викрали як дорогоцінні, так і звичайні речі: електрочайник, скринька-аптечка, металопластикові двері тощо. 

За словами  Ребрика, подібні інциденти відбувалися й раніше. 

 

«Але рівно пʼять років тому, 28 січня 2017 року, – зазначає Іван Ребрик, – ми так само зазнали розбійного нападу й пограбування. Було винесено системні блоки із цінними напрацюваннями, текстами, спогадами видатних постатей краю, історичними фотоматеріалами. Все це втрачено для Закарпаття безповоротно. Так само «супутніми» трофеями злочинці забрали тоді принагідні технічні засоби, похідні палатки, напої тощо. І тоді була слідча бригада, навіть із собакою. Жодних наслідків ця справа так і не мала, залишилася нерозкритою».

 

Мотивів Ребрик не знає, але каже, що це могло бути зроблено навмисно напередодні дня вшанування героїв Красного поля. 

 

В історичному клубі зберігаються цінні архівні документи й матеріали, пов’язані з діяльністю клубу, з Карпатською Україною, з розбудовою державності, з російсько-українською війною, видавничі рукописи, справи, раритетні речі краян: А. Волошина, П. Скунця, І. Маргітича та інших письменників і діячів. 

 

Поліція провела відповідні слідчі дії на місці злочину, зʼясувала гіпотетичні обставини злочину, зняла відбитки, зафіксувала картину погрому тощо.