Календар подій

Стартує четвертий марафон з написання текстів про українську культуру у Вікіпедії

З 1 по 31 березня проведуть щорічну інформаційну кампанію «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії», яка спрямована на оновлення та створення нових статей про Україну та українську культуру українською та іншими мовами у Вікіпедії.

«Місяць культурної дипломатії України» присвячений відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру і про котрих ще немає статей у Вікіпедії. У рамках кампанії авторів закликають доповнювати та створювати нові статті іноземними мовами, щоб об’єктивна інформація про Україну була доступною у різних регіонах світу.

 

«Оскільки Вікіпедія є одним із найбільших і найдоступніших світових джерел інформації, важливо, аби матеріали про Україну і українську культуру були представлені на платформі різними мовами світу», — зазначають організатори кампанії.

 

Проєкт спільно організовують ГО «Вікімедіа Україна», Український Інститут та Міністерство закордонних справ України.

 

«Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії є важливою частиною стратегії просування у світі правдивих, заснованих на фактах наративів про Україну. Спільними зусиллями держави та громадянського суспільства ми протидіємо російській пропаганді та системно наповнюємо світовий інформаційний простір правдивими фактами про Україну та її культуру», — зауважив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 

Кампанія проходитиме вчетверте з 2021 року. Протягом цього часу у Вікіпедії було створено понад 6 000 унікальних статей на тему української культури різними мовами світу. На платформі з’явилися тексти не лише більш поширеними мовами як-то французькою, німецькою, японською, китайською тощо, але й арабською, баскською, валлійською, індонезійською, мовами тіап і гуджараті.     

 

«Ми проводимо Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії вже чотири роки, і за цей час навколо нього сформувалася велика спільнота вікімедійців з усього світу, які допомагають крок за кроком відкрити Україну світові. Наприклад, минулого року до кампанії долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу: від Сполучених Штатів та Канади до Малайзії та Японії. Разом з тим заохочуємо долучатися усіх охочих українців, котрі знають іноземні мови: будь-хто може долучитися до наповнення Вікіпедії будь-якою мовою, якою володіє», — зазначив голова Правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.

 

Цьогорічна тема проєкту — деколонізація української культури. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну світ зацікавився досі недослідженою українською культурою. Чимало митців, науковців, історичних постатей, творів мистецтва відомі світовій спільноті як російські, у той час, як вони є фундаментальною частиною української культурної спадщини. Проєкт прагне розкрити українську ідентичність цих постатей, формування їхніх світоглядів під впливом української культури, продемонструвати їхній тісний зв’язок з Україною.

 

«Культурна колонізація в першу чергу спрямована на те, щоб підпорядкувати собі й не дати можливості самостійного розвитку, самостійного становлення націй через культуру. Росія привласнювала собі українську культурну спадщину століттями, найвидатніших українських митців, їхні здобутки, применшуючи українську культуру до рівня містечкової. Наше завдання — повернути собі власні культурні надбання і розповісти його справжню історію світові», — вважає генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

 

Інформацію про конкурс, список пропонованих статей та умови участі можна переглянути за посиланням.

 

При виникненні запитань звертайтеся до комунікаційної менеджерки Українського інституту Олени Нескородяної: olena.neskorodiana@ui.org.ua

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект