Календар подій

Відбудеться Nobilitet – київська препаті вручення нобелівських нагород 2021

4 грудня, напередодні вручення Нобелівської премії у Стокгольмі, відбудеться Nobilitet — київська препаті вручення нобелівських нагород 2021 року.

 

Протягом дня українські науковці, інтелектуали, освітяни розкажуть найважливіше про Нобелівку-2021 у форматі FAQ: кому, за що і, головне, «щоби що»?

 

Цьогорічні нобеліати об’єднані важливою тезою: людина сприймає світ, трансформує його, адаптується і реалізується в ньому, самовиражається та бореться з несправедливістю, але не забуває, що все навколо – хаос і ми лише частина цієї надскладної системи.

 

 

Про що говритимуть спікери та запрошені гості? 

  • Про те, чому життя – це біль, як вчені зуміли дослідити природу холоду, жару й навіть дотику та як відкриття цьогорічних лауреатів з фізіології й медицини може докорінно змінити світ фармацевтики (Нобелівська премія з медицини та фізіології).
  • Про те, що поєднує кліматичні зміни і хаос, який прогноз чекає на нашу планету та чи варто вже пакувати валізи й летіти на Марс (Нобелівська премія з фізики).
  • Про те, як люди навчилися формувати молекули за допомогою органокаталізу (Нобелівська премія з хімії).
  • Про те, як жити далеко від Африки, але створювати літературний континент (Нобелівська премія з літератури).
  • Про те, як ми працюємо і як праця визначає наше життя (премія імені Альфреда Нобеля з економіки).
  • І, нарешті, про те, чому так важливо говорити про захист свободи слова та вираження поглядів. А також про те, як саме вони впливають на розвиток демократії (Нобелівська премія миру).

 

Учасники почують шість лекцій від спікерів, які фахово розуміються на відкриттях та досягненнях у галузях: фізики, хімії, фізіології та медицини, захисту миру, економіки та літератури:

  • ОЛЕКСІЙ БОЛДИРЄВ – кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, доцент кафедри молекулярної біології та біофізики Київського академічного університету, популяризатор науки, засновник проєкту «Моя наука».
  • КАТЕРИНА ТЕРЛЕЦЬКА – докторка фізико-математичних наук, завідувачка лабораторії математичних наук НЦ МАНУ, науковий співробітник ІПММС НАН України. Лауреатка ІІ української премії L’ORÉAL – ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Популяризаторка науки в проєкті «Дійсна наука» та виданні «Дзеркало тижня».
  • БОГДАНА РОМАНЦОВА – літературна критикиня, літературознавиця, публіцистка, редакторка видавничих проєктів у видавництві «Темпора». Членкиня журі премії Президента України, стипендії Президента України, авторка видань «ЛітАкцент року», «Книжка року Espreso».
  • ІГОР КОМАРОВ – доктор хімічних наук, професор, директор Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Популяризатор науки.
  • ЄГОР БРАЙЛЯН – історик та журналіст-міжнародник, співпрацює з інформагентством Міноборони «АрміяInform», учасник воркшопу з глобальної історії в Оксфорді 2018 року.
    І як завжди, в нас є кілька таємних спікерів, тому стежте за оновленнями, щоб першими дізнатися, хто розповість про цьогорічну премію з економіки та хто розкаже про другу половину премії миру, що дали російському журналісту, і другу половину премії з фізики за дослідження законів хаосу.

 

Подія відбудеться офлайн і онлайн.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект