Календар подій

Відбудеться обговорення книжки Вано Крюґера «Коли я чую слово “культура”…»

Український фонд культури ім. Бориса Ілліча Олійника та видавництво Laurus запрошують на обговорення книги Вано Крюґера «Коли я чую слово “культура”…».

В обговоренні візьмуть участь Інна Корнелюк, редакторка та літературна критикиня, Váno Krueger, автор книги, Вадим Менжулін, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія», El Sol, доктор філологічних наук, професор.

 

Вано Крюґер — поет, філософ, культуролог, член Національної спілки письменників України, член ПЕН-клубу. «Коли я чую слово «культура»…» — це сім есеїв, три з яких присвячені культурі, мистецтву та мисленню, а ще чотири — знаковим постатям XVIII–XX століть: Маркізові де Саду, Леопольдові фон Захер-Мазоху, Зиґмундові Фройду та Умберто Еко.

 

Як пише у передмові до книги Костянтин Дорошенко, «Стилізатор та носій культури мислення, Крюґер змушує читача захоплюватись, наприклад, розлогою розвідкою про те, як, зрештою, вірно писати — «Фрейд» чи «Фройд»? Дочитавши до кінця, задаєшся питанням — навіщо? Зрештою, достатньо було б констатації: Інститут мови вважає, що правильне написання — таке. Й лише потім розумієш, чому не міг відірватись від тексту. Бо, слідом за авторською примхою колупаючись у його деконструюванні — очищенні деталей від пороху та іржі — реконструкції, отримуєш бісер призабутих фактів, неочікуваних співставлень, дотепних висновків. Замість цеглини знання — намисто, яким пропонується помилуватись».

 

За підсумками 2018 р. книга Вано Крюґера «Коли я чую слово «культура»…» увійшла до короткого списку премії «Книга року BBC».

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект