Календар подій

Відбудеться розмова про книжку «Ерос і Психея»

У Києві говоритимуть про книжку письменника і філософа Володимира Єрмоленка «Ерос і Психея. Кохання і культура в Європі» у книгарні Видавництва Старого Лева.

Модератор зустрічі — журналіст і телеведучий Вадим Карп’як.

 

«Ще одна подія навколо “Еросу і Психеї” у Києві — цього разу в товаристві мудрого Вадима Карп’яка. Запрошую сердечно», — написав Володимир Єрмоленко у дописі на своїй фейсбук-сторінці.

 

На зустрічі говоритимуть про:

 

  • еволюцію образів Ероса та Психеї;
  • культуру та любов;
  • літературу та мистецтво.

 

Вхід вільний.

 

Детальніше про подію за покликанням.

 

Книжка «Ерос і Психея. Кохання і культура в Європі» містить цикл лекцій з французькими, німецькими, італійськими, британськими, австрійськими, єврейськими та українськими текстами, що стосуються теми кохання, із переліком рекомендованої літератури до кожного розділу. У книжці україн­ські теми переплітаються з європейськими: автор дивиться на українських авторок та авторів (Марко Вовчок, Леся Україн­ка, Володимир Винниченко, Юрій Косач) крізь загальноєвропейські теми, а також торкається європейських сюжетів (образ Мазепи в європейській літературі; творчість Захер-Мазоха).

 

Володимир Єрмоленко — український філософ, письменник, журналіст. Викладає у Києво-Могилянській академії. Як редактор і перекладач брав участь у проєкті видання українською мовою Європейського словника філософій в 5 томах. Від 2009 року — директор європейських проєктів ГО «Інтерньюз-Україна». Від 2015 року — журналіст hromadske.ua. Ведучий тижневика «Громадське. Світ». Від 2017 року — один з ініціаторів та головний редактор ініціативи UkraineWorld. Колумніст журналу «Країна». Від 2018 року — член Наглядової ради Українського інституту. З 2020 року разом з Тетяною Огарковою започаткував подкаст Kult, присвячений визначальним епохам в історії культури та культовим авторам, які мали великий вплив на розвиток літератури й культури. Автор книжок «Далекі близькі. Есеї з філософії та літератури», «Ловець океану: Історія Одіссея», «Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть», «Ерос і Психея. Кохання і культура в Європі».

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект