Календар подій

21/05

Відбудеться церемонія нагородження лауреата Премії імені Георгія Ґонґадзе

Україна

19:15

Відбудеться церемонія нагородження лауреата Премії імені Георгія Ґонґадзе

21 травня відбудеться церемонія нагородження лауреата Премії імені Георгія Ґонґадзе. Цього року церемонія вперше пройде в телеформаті. Ведучими події стануть Юрій Макаров та Ольга Сніцарчук.

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з powered KMBS Alumni platform та виданням «Українська правда». Першим лауреатом Премії став головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі «Еспресо», а також засновник Музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані.

 

Фіналістами Премії цього року стали засновник «Телебачення Торонто» Роман Вінтонів, публіцист, телеведучий Павло Казарін та засновник проєкту Ukrainer Богдан Логвиненко.

 

До довгого списку номінантів на здобуття Премії ввійшли 22 українські журналісти. Серед критеріїв для висунення кандидатів: інноваційність, значний внесок у розвиток жанру чи журналістського середовища, незалежність та відданість принципам професії.

 

За умовами Премії, лише члени Капітули мають право номінувати журналістів на її здобуття.

 

До Капітули Премії цього року ввійшли: дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця та власниця видання «Українська правда» Олена Притула, меценат Премії та представник powered KMBS Alumni platform Микола Сушко, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, засновник «Історичної правди» та Музею-архіву преси, перший лауреат Премії імені Ґонґадзе Вахтанґ Кіпіані, релігієзнавець, письменник Ігор Козловський, правозахисник, публіцист, віцеректор Українського католицького університету у Львові Мирослав Маринович, співзасновниця та головна редакторка видання «Дзеркало тижня» Юлія Мостова.

 

Сума винагороди для лауреата 100 тисяч гривень.

 

Переглянути трансляцію можна буде в ефірі телеканалу UA: КУЛЬТУРА, Фейсбук-сторінці та YouTube-каналі UA: КУЛЬТУРА, Фейсбук-сторінці Радіо Культура, а також на Фейсбук-сторінках Премії імені Георгія Ґонґадзе, Українського ПЕН, Української правди і Детектор медіа.

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект