Моя книжкова полиця

«Моя книжкова полиця» на Пушкінській призупиняє роботу через конфлікт з орендодавцем

02.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книгарня «Моя книжкова полиця» на вулиці Пушкінській 7 тимчасово зупиняє свою роботу через конфлікт з правлінням житлово-будівельного комплексу «Науковий робітник», у якому крамниця орендує приміщення. Про це повідомила власниця «Моєї книжкової полиці» Наталія Моспан на своїй Facebook-сторінці.

За словами Наталії Моспан, голова правління ЖБК Олександр Чесноков відімкнув книгарні електроенергію, попередньо отримавши підтвердження від представників ДТЕКу, що всі підключення здійснено відповідно до закону. 

 

Окрім того, команда Чеснокова обмежила доступ власників до частини майна книгарні, зокрема до книжок, змінивши замок до підвалу, де вони зберігалися.

 

«Ці люди, самовільно захопили в заручники наші книги на кругленьку суму грошей і, опускаючись все нижче, ультимативно вимагають грошей у ті самі кишені», – написала власниця книгарні на своїй Facebook-сторінці.

Як розповідає Моспан, у «Моєї книжкової полиці» була усна домовленість з попереднім головою правління ЖБК про оренду частини підвального приміщення. Це приміщення не було в користуванні лише книгарні, туди міг заходити будь-хто з мешканців. Щомісяця 17-19 числа до книгарні приходила жінка, яка забирала плату за оренду. Проте у березні «Моя книжкова полиця» пішла на карантин, і по гроші ніхто прийти не міг.

 

У квітні Моспан написав теперішній голова правління ЖБК Чесноков з проханням сплатити оренду за березень і надіслати кошти на його картку, що книгарня і зробила. Голова правління також повідомив, що книгарня може не платити за квітень-травень, оскільки під час карантину не працювала. Проте наприкінці травня Чесноков змінив свою думку і «попросив» Наталію Моспан заплатити за місяці карантину. 

 

«Я сказала, що практика бездоговірних відносин мене не влаштовує, я хочу укласти договір і всі платежі проводити офіційно, навіть за час карантину готова компенсувати, зважаючи на те, у якому занедбаному стані перебуває будинок. Але не в руки йому, а ЖБК офіційно», – розповідає Моспан. За її словами, Чесноков ще кілька днів присилав жінку, що просила гроші за оренду, а після чергової відмови платити неофіційно, його команда змінила замок у підвалі та повідомила, що речі книгарні повернуть лише після оплати готівкою. Моспан написала заяву в поліцію.

 

«Це дуже образило пана Чеснокова, і він написав скаргу в ДТЕК, що ми здійснили незаконне, загарбницьке підключення. Натомість інспектори ДТЕКу констатували законність підключення, але голова ЖБК просто перерізав нам кабель. В цій ситуації ДТЕК розвело руками, адже ЖБК є балансоутримувачем і робить що заманеться, тож маємо вирішувати і домовлятись з ними», – пояснює Наталія Моспан.

 

Водночас в ЖБК заперечують, що не вимагали в Наталії Моспан гроші за заблоковані в підвалі книжки, та стверджують, що книгарня була незаконно підключена до електромережі.

 

Оновлення: станом на 3 липня робота в книгарні відновлена.

 

Раніше ми розповідали, що на дві книгарні «Моя книжкова полиця» за одну ніч напали грабіжники.

 

Читайте також: «Те, що продавало колись, — уже не працює». Моя книжкова полиця