лавреати

Відомі лавреати Книжкової премії Шейха Заїда 2021

23.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжкова премія імені Шейха Заїда оголосила лавреатів 2021 року. Про це йдеться на офіційному сайті Sheikh Zayed Book Award.

 

Цьогоріч надійшла рекордна кількість заявок на участь – 2349 авторів з 57 країн. У список фіналістів потрапили 13 письменників з 9 країн, і вперше в історії премії жінки домінували в номінаціях «Література», «Молоді автори» і «Дитяча література».

 

Список переможців включає сім авторів та дослідників з Єгипту, Тунісу, Саудівської Аравії, Сполучених Штатів Америки та Лівану.

 

  • Номінація «Література»: «Слідами Інаят Аль-Заят», Іман Мерсал (Єгипет);

 

  • Номінація «Дитяча література»: «Подорож художника», Мізуні Баннані (Туніс);

 

  • Номінація «Молодий автор»: «Проблеми розкриття особистості в саудівському феміністському романі (1999-2012)», Асма Мукбіл Авад Алахмаді (Саудівська Аравія);

 

  • Номінація «Переклад»: «Самозванці» Аль-Харірі, пер. Майкл Куперсон;

 

  • Номінація «Літературна та мистецька критика»: «Masar Al Tahdeeth fe Al Fonoon Al Tashkelyah, men Al Orsomah ella Al Lawha  (Шлях модернізації у візуальному мистецтві, від малювання до живопису)», Хеліль Гоуї (Туніс);

 

  • Номінація «Внесок у розвиток націй»: Turath Al Iste’ela’a bayn Al Folklor wa Al Majal Al Deeny (Спадщина верховенства між фольклором та релігією), Саїд Ель-Масрі (Єгипет);

 

  • Номінація «Арабська культура іншими мовами»: «Арабська мова: мистецтво і функції», Тахера Кутбуддін;

 

  • Номінація «Видавнича справа та технології»: Дар Аль Джейдід з Лівану;

 

Кожен переможець отримає грошовий приз у розмірі 750 000 дирхамів ОАЕ (204 220 доларів США). Віртуальна церемонія нагородження відбудеться в травні 2021 року. Лавреат номінації «Культурна особистість року» (оголосять найближчим часом) отримає приз у розмірі 1 мільйона дирхамів.

 

Книжкова Премія імені Шейха Заїда – незалежна премія, яку щорічно присуджують за науково-об’єктивними критеріями видатним мислителям, видавцям і авторам за їхні праці в галузі гуманітарних наук, які вплинули на збагачення культурно-літературного та суспільного життя. Премія була заснована під егідою та за сприяння «Агенства Абу-Дабі з туризму і культури».

 

Раніше повідомлялося про цьогорічних фіналістів премії.

 

Нагадаємо, 2020 року лавреатів премії визначили у 7 номінаціях.