орден

Відомі нові кавалери ордену «За інтелектуальну відвагу»

22.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Орденом «За інтелектуальну відвагу» Капітули незалежного культурологічного часопису «Ї» відзначили чотирьох культурних діячів. Про це повідомляє видання «Збруч».

 

Цьогоріч ордени отримали:

 

  • письменник, доктор медичних наук Юрій Щербак — «за відвагу зазирнути в грізне глобальне майбутнє і за гідну особисту та громадянську поставу» (лаудацію прочитав Ігор Держко);

 

  • політолог, член Міжнародного ПЕН-клубу, дисидент Андрєй Піонтковський — «за відвагу йти супроти імперії зла і за невтомну працю понад бар‘єрами» (лаудацію прочитав Антон Борковський); 

 

  • перекладач, літературознавець Петро Рихло — «за повернення імен та смислів, за відвагу долання прірви» (лаудацію прочитав Андрій Павлишин);

 

  • композитор, кобзар, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко — «за відновлення сенсів, звуків та образів» (лаудацію прочитав Олег Яськів).

 

 

Орден «За інтелектуальну відвагу» — срібний орден, який щорічно вручається Капітулою незалежного культурологічного часопису «Ї» на традиційній передноворічній імпрезі «Межа Року». Церемонія нагородження відбувається після титульної промови головного редактора часопису Тараса Возняка. Капітула журналу «Ї» зазначає, що вона не «вручає» орден, а просить номінантів отримати його як вияв пошани та подяки за чин, а також як визнання важливості номінанта для інтелектуального середовища України.

 

«Хочу скласти щиру подяку за високу нагороду Капітули — цілком несподівану в моїх київських буднях самотності та самозаглиблення. Нагороду унікальну, яка приєднує мене до кола відомих українських і польських творців, носіїв європейських інтелектуальних чеснот. Стояти в одному ряду з моїми давніми знайомими й однодумцями Богданом Гаврилишиним, Богданом Осадчуком, Йосипом Зісельсом, В’ячеславом Брюховецьким, Оксаною Пахльовською, Миколою Княжицьким, Іваном Малковичем та іншими яскравими особистостями — це  висока для мене честь, підсумкова відзнака всього мого життя», — коментує свою нагороду на церемонії вручення Юрій Щербак.

 

Як відомо, нині кавалерами ордена є 51 особа. Серед них Тамара Гундорова, Тарас Прохасько, Емма Андієвська, Григорій Грабович, Олександр Ройтбурд, Мустафа Джемілєв, Мойсей Фішбейн, Андрій Содомора та інші.