Гранослов

Відомі переможці літературного конкурсу «Гранослов»

23.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оголошено фіналістів і переможців Міжнародного молодіжного літературного конкурсу «Гранослов». Про це повідомляє організатор конкурсу, НСПУ, на своєму офіційному сайті.

Усього оргкомітет «Гранослова» отримав понад 80 заявок від молодих авторів у двох номінаціях — «Поезія» і «Проза і драматургія». Головою журі виступив кандидат мистецтвознавства, професор, театрознавець, режисер, актор, драматург, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов.

 

Фіналісти розміщені у порядку спадання балів:

Поезія

1. Бодасюк Олена
2. Божко Ірина
3. Грудка Олеся
4. Анчель Павло
5. Скакун Ірина
6. Пасько Ірина
7. Шевель Юлія
8. Кукула Ольга
9. Жаботинський Святослав
10. Сека (Таборовець) Юлія

Проза

1. Олєйніков Святослав
2. Шкабой Вікторія
3. Миколаєнко Марина
4. Романюк Юлія
5. Ященко Ольга
6. Кириченко Оксана
7. Білогура Олександр
8. Міщенко Лідія
9. Шевченко Аліна
10. Сільчук Юлія

 

Переможці конкурсу — Олена Бодасюк та Святослав Олєйніков зможуть видати книжки за підтримки цьогорічного партнера конкурсу — «Друкарського дому Олега Федорова». Наразі у видавництві «Саміт-книга» вийшла книжка поезій переможця «Гранослова — 2020» Тараса Яреська і перебуває у друці збірка віршів іншого переможця — Івана Берегового.

 

«Гранослов» дарує молодим авторам найважливіше для кожного письменника – можливість бути почутим. Якщо публікації на своїх сторінках у соцмережах – по суті самвидав, друк в антологіях засвідчує, що тебе помітили, то видання власної збірки – це визнання. Перемога в конкурсі такого масштабу доводить, що пишеш недарма, і надихає й далі творити, »  — стверджує цьогорічна переможниця Олена Бодасюк.

 

Олена Бодасюк  — поетка, літературознавиця. Випускниця спеціальності «Літературна творчість» КНУ імені Тараса Шевченка. Дослідниця супрематизму Малевича і сучасної верлібрової поезії, неодноразова учасниця Мистецького арсеналу та «BookForum». Лауреатка низки літературних конкурсів («Смолоскип», «Pro Patria!», «Урба-перехрестя», «Хортицькі дзвони», «Віршована мелодія», «Перо золотого птаха»). Учасниця мистецького колективу «IDentity project», співавторка поетичного зіну «Логографічна поезія» (2019).

 

Святослав Олєйніков — прозаїк, член Інтернаціональної спілки письменників. Студент Дніпропетровського Національного університету ім. Олеся Гончара (заочно), працює фрилансером. Пише в жанрі фантастики з 2010 року. Номінант Лондонської премії 2019-2020 року. Лауреат Міжнародного конкурсу фантастики «Метафорична деформація» 2013 року і номінант цього ж конкурсу у 2012 році. Номінант Міжнародного конкурсу «Новые Писатели-2014». Номінант конкурсу фантастики «Светоч-2015». Номінант Міжнародного літературного конкурсу фантастики «Кубок Бредбері»-2019. Номінант Міжнародного фестивалю мистецтв «Зірка Різдва» 2020 року. Лауреат літературного конкурсу соціальної фантастики «Форми руйнацій»-2020.

 

Літературний конкурс «Гранослов» — щорічний міжнародний конкурс найкращих творів молодих українських літераторів. Започаткований у 1991 році Національною спілкою письменників України та Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту. Відновлений у 2015 після семирічної перерви.

 

На конкурс представляються твори молоді від 16 до 35 років, що мешкають в Україні та за її межами. Ознайомитися з цьогорічними вимогами до рукописів можна тут