Гонкурівська премія

Відомий лауреат Гонкурівської премії

04.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Жан-Поль Дюбуа отримав Гонкурівську премію за роман «Не всі живуть на цьому світі однаково» (Tous les hommes і habitent pas le monde de la même façon). Про це повідомляє офіційний сайт премії.

Роман Дюбуа «Не всі живуть на цьому світі однаково» розповідає про чоловіка, який сидить у канадській в’язниці. Журі назвало книжку «гострим та ностальгічним романом про загублене щастя. Жан-Поль переповідає історію світу, що зникає. Йому на зміну приходить світ новий, сповнений несправедливості та зневаги».

 

Жан-Поль Дюбуа — відомий французький письменник та журналіст. Автор сімох книжок та лауреат літературної премії Prix Femina.

 

Гонкурівська премія (Prix Goncourt) — французька літературна премія, яку присуджують авторам на знак відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премія присуджується щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, до складу якої входять відомі французькі літератори.

 

Назва премії походить від прізвища класиків французької літератури 19 століття — братів Жуля та Едмона де Гонкурів.

 

При тому, що сума нагороди становить символічні 10 євро, премія вважається однією з найпрестижніших і висуває автора в авангард французької літератури та збільшує продаж його книжок.

 

Як відомо, минулого року Ніколя Матьє отримав головну літературну премію Франції за книжку «Діти після них» (Leurs enfants apres eux).

 

Раніше повідомлялося, що Гонкурівську премію 2017-го року отримав Ерік Вюйяр книжку «Порядок денний».

 

Нагадаємо, що у 2016-му році відзнаку отримала письменниця Лейла Слімані за роман «Солодка пісня». (Chanson douce»)

 

У 2015-му році лауреатом премії був Матіас Енар, «Компас».