видавництво ранок

Видавництво «Ранок» представило новий імпринт для молоді Readberry

01.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Ранок» презентувало свій новий імпринт «Readberry» для молоді під час Книжкового Арсеналу.

Під брендом Readberry випускатимуть видання літератури Young adults (15-18 років) і New adults (18-30 років).

 

Подію модерувала книжкова оглядачка та літературна критикиня Олена Лисенко.

 

Презентацію нового підрозділу видавництва провели головна редакторка «Ранку» Ганна Булгакова і директорка з маркетингу «Ранку» Анна Єфіменко. 

 

Ганна Булгакова розповіла, що інстаграм-сторінка Readberry існує з 2021 року. Це була стратегія видавництва: розділити комунікацію між батьками з дітьми й молодими людьми, які не хотіли дивитися на книжки для дошкільнят, а йшли за конкретною книжкою. 

 

«Таким чином ми створили спільноту, де могли говорити про книжки тільки для цієї вікової категорії. Тоді ж народилася назва і брендована ягідка, але це був лише комунікаційний майданчик. А вже після початку повномасштабного вторгнення ми вирішили зробити власний імпринт», — зазначила Ганна Булгакова.

 

Також під час презентації виступила книжкова аналітикиня та лекторка Інна Білоножко. 

 

Вона розповіла про недоліки імпринтів.

 

«Коли читач заходить в книгарню, йому здається, що це 400 різних видавництв, хоча насправді це один видавничий гігант. У світі є спротив, коли говорять, що насправді це одна велика корпорація, а не незалежні видавництва чи імпринти. Але це характерно тільки для західних ринків, коли йдеться про сотні імпринтів. Суто український недолік — якщо головне видавництво стикається з якимось труднощами, наприклад, затримки з друком, то імпринт також стикається з цими ж труднощами», — зазначила Інна Білоножко.

 

Крім того, вона пояснила, що юридична відповідальність імпринту залишається за видавництвом, адже це одне свідоцтво про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

 

Також Ганна Булгакова розповіла для Читомо, що видавництво «Ранок» має ще один імпринт інклюзивної літератури — «Кенгуру», над яким працюють окремі фахівці. Тобто Readberry — це другий імпринт видавництва.

 

Як повідомлялося, видавництво «Ранок» видало дитячу книжку «Хочу на Марс», текст та ілюстрації для якої створені за допомогою штучного інтелекту.

 

Читайте також про те, як минуло відкриття Книжкового Арсеналу.

 

Чільне фото: Олеся Бойко